NIS 2013 3 vuotta 3 konetta?

hjkiuy

Otsikon mukaisia lisenssejä kaupataan huutonetissä hintaan jotakin 35-38 euroa. Toimivat XP-, Vista, win7- ja win8-käyttiksissä. Myyjillä hyvät palautteet. Kannattaako hankkia? Olisi 2 win7-konetta ja yksi vanha XP, johon ei ehkä kannata lisenssiä enää uhrata, vaan säästää se mahdolliseen uudempaan päytäkoneeseen. XP-koneeseen voisi asentaa ilmaisen palomuurin ja virustorjunnan. On aika vähässä käytössä enää.

5

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No halpahan

      Hinta on ainakin halpa, koska yleensä ulkomailta ostettu yhden koneen lisenssi maksaa tuon verran. NIS on ihan hyvä, vaikka onkin pikkuisen luisunut alemmas rankinglistoilla, kevyt ja huoleton ihan hyvällä torjuntaprosentilla. Jotkut saattaa moittia Nortonia raskaaksi, mutta vuodesta 2009 se on ollut todella kevyt.

    • Itse en ostaisi, koska esimerkiksi MSE virustorjunta ohjelman saa aivan ilmaiseksi. Sinänsä toi 38 euroa ei ole paha hinta, mutta raha sekin on.

    • Eikö MSE:tä ole aikalailla haukuttu, itse en moista härpäkettä koneelle laittaisi.

    • Itseasiassa ei ole haukuttu.

      • Valitettavasti on

        Testijumbo vähän jokaisessa testissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 54
      713
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      41
      684
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      644
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      640
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe