Tervehdys Kannuslaiset,eilen olimme naisystäväni kanssa siellä kannuksessa käymässä pitkästä aikaa ja kävime nälkiintyneinä Lyylin grillillä aterioimassa kylläpäs olikin ravitsevat ja hyvät ateriat,muutoinkin kannuslainen ilmapiiri on loistava ja maanläheinen kertakaikkiaan kannus on unelmapaikka sinne tässä muutammekin:)
Kannuksen kauniit paikat
Kannus paueria
7221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
joo.PARAS RUOKA LYYLILLÄ.
ok
Ja nopea tarjoilu!
Lyylin Grilli jo käsite, niin hyvä on. Mukava ajaa auto jonkun liikkeen tai viraston pihaan, äkkiä tunnet kaikki nimeltä ja asiointi virastoissakin mukavaa ja henkilökohtaista. Siinä ne hyvät puolet mutta kun erehdyt Kannuksen yöelämään löytyy aina joku idiootti joka haluaa pilata sun tai puolisosi illan vain oman elämänsä patoutumilla ja se ei ole hauskaa, pian ovat nyrkit pystyssä ja vaikka sovit asian sama homma jatkuu seuraavana viikonloppuna. Se Kannuksen erikoisuus ;-) mutta lämpimästi tervetuloa tänne takapajulaan, ei koskaan uskoisi että täältä on noussut menestysyrityksiä koko Suomen tietoisuuteen kuten Pouttu! ;-)
Heikko koulutus, huono tulotaso, kateus, jne eivät voi selittää asiaa. Ehkä on aina tietty määrä tyhmiä suhteessa isoon määrään fiksuja normaaleja jotka haluavat pitää hauskaa kerran pari kuukaudessa tai joka viikonloppukin. Enemmän näitä Satsumia kohdalle niin kävisin minäkin enemmän Kannuksen yöelämässä vaikken pelkää fyysisesti mutta olisi noloa naisiani kohtaan moinen .. :-(
Miksi käyt Kannuksen junttimestoissa?! Kalajoella, Kokkolassa ja Vaasassa hyvä meno ja paremman näköiset mirrit ;-)
Meen ny goisaa. Tsekkasin vain kotiseudun asiat enkä yllättyny ;-) Peace Pippuri ja Cooked..