Arno Kotro

Jukkapoika666667

Luin sattumalta vanhaa ketjua jossa vihjailtiin lapsellisesti, että Arno Kotro olisi "feikki". Pisti niin paljon suututtamaan, että päätin laittaa keskustelun moderniksi ja herttää keskustelua Kotrosta, TODELLISESTA tasa-arvosta kirjallisuudesta, jos jotakuta sattuu kiinnostamaan. Ohessa alkuperäinen väite ja minun vastaukseni (kirjoitin omani melko kiukkusena, ja myöhemmin kaduttaa hieman tuo ämmät -sanan käyttö. Ei kuitenkaan paljon :-)

-"Vihdoin se on todistettu mitä olen itse epäillyt jo pitkään: Arno Kotro on huijari. On paljastanut, että Kotron uusin runoteos Musta Morsian on plagioitu julkaisemattomasta käsikirjoituksesta. Tästä oli mm. Ilta-Sanomissa juttu. Kotro yrittää tökerösti kääntää asian vitsiksi, mutta itse olen aina nähnyt hänen lävitseen. Hän on tuntunut aina jotenkin liian julkisuushakuiselta ja lipevältä runoilijaksi. Uskon vakaasti, että myös Kotron edellinen teos Kutsuvat sitä rakkaudeksi on plagiaatti. Ei ole vaikeaa kirjoittaa uskottavankuuloisia runoja, jos käyttää tarpeeksi lähdeteoksia ja lainaa ainoastaan hyvin pieniä osia yhdestä runosta tai teoksesta. Kokeilkaa vaikka. Uskon, että Kotro on koostanut kaikki kirjansa tällä menetelmällä. Hän huomasi voivansa tehdä näin jäämättä kiinni ja hänelle kävi niinkuin kaikille huonoille rikollisille: hän tuli huolimattomaksi. Kotro lainasi pitkiä pätkiä tuntemattoman kirjoittajan käsikirjoituksesta, koska ei halunnut nähdä yhtä paljon vaivaa kuin edellisen teoksen kirjoittamiseen. "

-"Onhan se selvää, kun mies astuu pokkana suoraan naisten 'suojakuvun' lävitse ja käyttää aseinaan samoja keinoja mitkä piti olla ainoastaan naisen suojana ja käytettävissä ainoastaan miesten alentamiseen, henkiseen ylivoimaan ja "naisten ylivertaisen tunne-elämän" suojaamiseen, ja vielä tienaa siitä, niin johan Arno Kotro on feikki ja käsikirjoitus on alun perin naisen.

Ja kuinka joku voi ihan pokkana jopa myöntää, että on myös itse koettanut kirjoitella eikä saanut tekstejään julkaistuksi? Ja sitten tuo kustannusyhtiö on myös läpimätä?

Mitäs ämmät sitten teette, kun miehet osaavat myös kaiken pelaamisen minkä te, eikä enää ole olemassa naisten suojakupua ja äänetöntä ylivaltaa joka kasvatetaan miehiin jo nuorena?

Arno Kotro on kuningas!!!"

2

875

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pentti L Leino

      Onko tuo AK nimimerkki vai aito nimi? Onko AK:a olemassakaan? Jos on koko asia ja henkilöllisyys feikkiä?

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      53
      937
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      69
      721
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      58
      712
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      670
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      39
      616
    6. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      583
    7. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      61
      582
    8. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      576
    9. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      78
      486
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      36
      457
    Aihe