Tietääkö joku miksi ?
KLM:n AMS-PEG lasketui HEL-VANTAALLE
A330
17242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Medical divert.
PEG = Perugia Airport
PEK = Beijing
kapu kävi kusella
ei todellakaan kiinnosta ja epäilen ettei kuulu myöskään sinulle.
Loistavaa, asia ei siis kiinnosta, mutta silti pitää aukaista arvokas sanainen arkku! "Ei kuulu sinulle"? Mikä asia tässä maailmassa sitten oikeastaan kuuluu kenellekään..?
HYVÄ SUOMI24, HYVÄ PALSTALAISET!
siis oikeasti....mitä ihmettä tuolla on merkitystä jos joku kone tekee ns. teknisen laskun Vantaalle....ja eikä ole muuta tekemistä kuin vahdata mihin ne koneet lentää...jo on vähissä kaverille hommat....tiedätkö muuuten miksi Oulun pikavuoro linjuri pysähtyi Lahdessa viime yönä 3 minuuttia liian kauan? Otatko selvää sillä tuo jos joku kyllä kiinnostaa?
Jos Suomi24:ssä on bussiaiheinen keskustelupalsta, niin en pane pahakseni jos joku tuollaista siellä kysyy ja asiaa harrastaa. En myöskään mene sille palstalle kitisemään että mitä se sulle kuuluu.
Kaiken maailman torvia täälläkin pyörii sotkemassa. Jos ei kiinnosta, niin menkää aiheen ohi ja keskittykää siihen mikä teitä kiinnostaa. On teilläkin hommat vähissä jos pitää kommentoida asioita, joihin ei ole kiinnostusta! Kumpi tuossakin nyt todellakin hölmömpi on!
en kyllä vieläkään ymmärrä mitä tuolla tiedolla kukaan tekee ja miksi yleensä noita koneita seurataan? Hankkikaa elämä tai lopettakaa noin kurja sellainen jos ei ole muuta tekemistä. Ja tämä on mielipide eikä muuksi muutu.
Miksi sinä vahtaat sinua kiinnostamattomia toisten harrastuksia ja käytät ARVOKASTA aikaasi niihin ymmärtämättömänä kommentoimiseen?! Koneiden seurailu on toisille kai hauskakin harrastus, mutta mikä harrastus on toisten elämien ja touhujaan seurailu?!
Taisi kuitenkin olla 747 Amsterdamista Shanghaihin, oli reilun tunnin Helsingissä, seurasin Flight radarista.
aivan sama....voi helvetti että jollain on hankalaa...vahata nyt tuntikausia jotain nettiä jossa näkyy lentokoneita? Voi pyhä pamaus....
So what? Seuraan itsekin (etenkin silloin kun ei ole mahdollista mennä kentän laidalle). Se on harrastus siinä missä pitsinnypläyskin, eipä sen pitäisi olla sinulta pois. Keskity vain omiin harrastuksiisi ja anna muiden jatkaa omiaan.
näyttää jo vaikuttavan myös yöuniin tuo lentokoneiden seuraaminen...? Annetaan lentokoneiden lentää ihan rauhassa ja tehdä välilaskuja minne niiden pitää...ja kyllä pitsinnypläys on hieno harrastus ja ei takuulla voi verrata lentokoneiden tutkimiseen netissä....02.07 normaali ihmiset nukkuu...eivät edes nyplää.
Kyllä isi. Ei isi.
Älä sä huoli toisten yöunista, pysy jollain alueella joka SUA kiinnostaa. Helvetin hölmöä kommentoida asioihin, joista itse ei ole innostunut.
Vahtaile sinä niitä navetan ja tuvan välisiä polkuja.
Peräkammari on kiva asua.
Ei mitään verrattuna sun harrastuksiin. Nehän vasta hölmöjä ovat!
Mitä tarkoitat? Mihin harrastuksiin viittaat? Ja jos keksit mitä tarkoitit, niin perustele ymmärrettävässä muodossa.