Madonna- Esther?

n84

Tietääks joku onks Madonna virallisesti vaihtanu nimensä Estheriks? Liittyy kai jotenkin siihen kabbalah- uskoon et ois niin tehny. Maailma tuskin koskaan tulee muistamaan muuna kun Madonnana..

1

396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hippo

      Kaipa se haluaa itseään sillä nimellä kutsuttavan?

      Nykyään Material-gril imago onkin täysin sopimaton, kun suuri yleisö etsii korkeampia arvoja elämäänsä. Nyt sopii Madonnan katua tekemäänsä pornoa, kun rahat on jo plakkarissa ja maine uskottavana artistina mennyt.

      Kun veto uralla alkaa loppua, niin pitää keksiä vaikka nimen muutos, jotta ihmiset eivät yhdistäisi vanhaa pierua siihen kulahtaneeseen imagoon jota hän nykyään edustaa.

      Vähän samanlainen juttu oli tuo Princen yritys korvata nimensä jollain oudolla Love-symbolilla, vai mikä se nyt oli? Nuotti-avaimelta se minusta näytti...

      Nuo artistien nimi-pelleilyt on säälittäviä, eikä niillä ole koskaan toivottua vaikutusta. Siinä vaiheessa kun joku alkaa muutella nimeään, on hänen uransa jo melkeinpä ohi. Tosin Prince on iloinen poikkeus tuosta säännöstä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      55
      2537
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1672
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      5
      1636
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      264
      1515
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1508
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1198
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1041
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1012
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1002
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      954
    Aihe