Kone tulee 8:50 ja juna Tikkurilasta lähtee 10:22, onko mitään mahdollisuutta ehtiä odottaa New Yorkin -koneelta laukut, ajaa taksilla Tikkurilaan ja ehtiä junaan?
Vai voiko matkatavarat pyytää toimittaa perässä? Voiko joku toinen hakea matkalaukun, ei kai?
Kuinka nopeasti olette saaneet New Yorkin lennolta matkatavarat?
6
263
Vastaukset
Lännestä itään koneet on usein sen verran etuajassa, että mikäli kone vaan lähtee ajoissa niin just ja just saatatte keritä. Kukaan muu ei (laillisesti) saa hakea teidän laukkuja tullialueelta, ja jos ne on teidän kanssa samassa koneessa (eli ei vahingossa jääny kyydistä tai menny muualle) niin ei niitä ruveta perässä tuomaan.
- 455+4
On mahdollista, jos kone on ajoissa. Ihan käytännössä olen tämän todennut.
- 17+10
Todennäköisemmin ehtii kun on ehtimättä, mutta myöhästyminen on kuitenkin ihan mahdollista, eikä siihen itse voi mitenkään vaikuttaa. Eli kannattaa varautua siihen että joutuu ottamaan myöhemmän junan ja ottaa vain rennosti. Jos ehtii niin ehtii, jos ei niin ei.
- marjapa
Kiitos tiedoista, eipä tässä muu auta kuin toivoa parasta. Mitään muuta reittiä ei Seinäjoelle klo 15:00 :ksi ole.
- 17+10
marjapa kirjoitti:
Kiitos tiedoista, eipä tässä muu auta kuin toivoa parasta. Mitään muuta reittiä ei Seinäjoelle klo 15:00 :ksi ole.
Lentojen ja varsinkin pitkien lentojen jälkeen ei kannata varata mitään tärkeää liian pian. Viivästyksiä kun nyt vain sattuu eikä se ole lentoyhtiöistäkään pelkästään kiinni. Lähipäivinä New Yorkin liikenne nyt voi vielä sattuneesta syystä olla ihan mitä tahansa. Siinä voi mennä jokunen päivä myrskyn jälkeenkin että tilanne normalisoituu.
- marjapa
17+10 kirjoitti:
Lentojen ja varsinkin pitkien lentojen jälkeen ei kannata varata mitään tärkeää liian pian. Viivästyksiä kun nyt vain sattuu eikä se ole lentoyhtiöistäkään pelkästään kiinni. Lähipäivinä New Yorkin liikenne nyt voi vielä sattuneesta syystä olla ihan mitä tahansa. Siinä voi mennä jokunen päivä myrskyn jälkeenkin että tilanne normalisoituu.
Liikaa vain liikkuvia osia; matka oli varattu jo ennen myrskyjä ja isoisän kuolemaa. Nyt yritetään parhaamme, että edes hautajaisiin pääsisi osallistumaan. Olen luottavainen, että lento tulee ajallaan ja vain matkalaukkujen saanti ja junaan ehtiminen jäävät jännitettäviksi. Enempää ei nyt jaksa. Yleensähän tuo lento on ollut tosi säntillinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn231475- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085