Nyt saatiin valtuustoihin uutta verta. Hieno homma. Onnittelut erityisesti Sotkamoon ja Ari Korhoselle. Ja Kajaaniin paikkojen tuplaamisesta.
Kainuussa pikku-jytky
Jytkylöinen 2012
14232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Onnea kaikille persu kunnanvaltuutetuille.
Onnittelut Kajaanissa läpi menneille nuorille perussuomalaisille, hieno homma! Onnea myös muillekin nuorille ja uusille läpimenneille!
Aina väliin se SMP:kin nostaa päätä.Mutta pelkkä protesti ei kanna pitkälle, asiaakin pitää olla.
Kumma juttu että Kainuussa vaahdotaan ympäristöasioista mutta Vihreitä ei kuitenkaan äänestetä???
No nyt on Kajaanissakin sitten 8 tyhjäpäätä lisää jotka eivät saa suutaan auki. Nähtiinhän tämä jo eduskuntavaaleissa. Persut touhuavat jotain ihan muuta kun sitä mitä pitäisi. Parhaita esimerkkejä tämä kotkalainen natsi joka meni äänivyöryllä valtuustoon kunhan oli ensin kehoittanut tappamaan ihmisiä ja keittämään elävältä ulkomaalaisia. Kyllä pitää olla he***in tyhmä jos persuja äänestää. Niinkuin Vanhanen sanoi "lähiöiden puolue" ja kertokaa milloin lähiöstä on tullut jotain hyvää? Tai joku joka on oikeasti tehnyt jotain merkityksellistä? Ei koskaan!
Elekääpä kitistä, antakaa uusein edustajienkin yrittää aikansa, sittehän se nähdään miten onnistuvat. Vaalit o vaalit, kansa on puhunu, ei se aina kaikkia miellytä mut näin se nyt meni -
suut tukkoon vaan.
Menikö muuten RYTKÖNEN läpi??? Ruaahahahahahahahahahaaa!!
No punikit, 'lituttaako' kun tuli JYTKY :c) :c)
Mitään ette voineet!
No ei harmita muu kuin se että tuli taas muutama persun mollistelija lisää, jotka eivät osaa/halua/tajua tehdä mitään. Jokainen paikka persuille on pois asioiden hoitamisesta. Yhtään toimea ei ole tullut persujen puolesta neljään vuoteen, miksi tulisi jatkossakaan.
Jos ne asiat olis hoitununna niin kai sitä ihmiset olisi äänestäneet punikkeja? Ei vissiin ole punikeilla vaan homma sujunut, vai miten on?
Äänestäisin muutoin vihreitä, mutta se petojen suojelu, ei käy minulle.
Ihmisiä pitää suojella, petoja on liikaa, pelottaa mennä metsään.
Niin on , Välikadulla näin rotan kerran ja toisen kerran sika makasi City-käytävällä
Onnea Kajaanin Perussuomalaisille. Nyt rohkesti käyttämään valtaa mitä kansa on antanut..
Terv.Vanha Perussuomalainen
Oliko Kainuun Sanomissa tarkoituksella erään keskustalaisen "vanhoillislestadiolaisen uskovaisen" naama televisiota kohti. Nämä uskovaiset eivät katso kotona televisiota. Näissä vaaleissa meni neljä vl-uskovaista valtuustoon: T.Paukkeri, P. Niemelä, A.Hauikipuro ja M.Halonen.
Ahaa, omiin lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö tulee siis lisääntymään räjähdysmäisesti kaupungintalolla?