" Scott Forstall Leaving Apple: Company Announces iOS Boss' Departure; Retail Head John Browett Also Out"
http://www.huffingtonpost.com/2012/10/29/scott-forstall-leaving-ap_n_2041473.html
http://www.huffingtonpost.com/2012/10/29/scott-forstall-leaving-ap_n_2041473.html
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tää merkki on alkavan Applen rappion....
Kyllähän tuommoinen Steve Jobsin ex-puudeli joutaakin pois.
SAI POTKUT!
Scott sai potkut koska ei tullut kenenkään kanssa toimeen. Möhli myös kartatkin.
"Pomo sai potkut - työntekijät lähtivät "juhlimaan drinkeille""
http://www.talouselama.fi/uutiset/pomo sai potkut tyontekijat lahtivat juhlimaan drinkeille/a2153253
"Applessa suurin mullistus 15 vuoteen - tunaripomoille kenkää"
http://www.talouselama.fi/nokialandia/applessa suurin mullistus 15 vuoteen tunaripomoille kenkaa/a2152936
Apple on menossa nurin. Kun johtajat kälppivät ulos, on firma vaikeuksissa pahasti.
Menee tubutinyhteisöltä yöunet! Paras kaveri ei voi hyvin, vaikka eipä ne siellä applella taida tubutinyhteisöä niin kaverina pitää.
Täh? Mitäs se Applen tilanne noin yleensäkään koskettaa muka linux-yhteisöä? Apple kaatuu jos se kaatuu. Tässä elämässä on niin, että toiset selviävät, toiset eivät. Koskee kaikkia firmoja ja ihmisiäkin.
Jos sä vaikka tekisit kuolemaa ojan pohjalla puukotettuna, niin siinähän teet. Ei ole mun ongelma vaikka kulkisin ohi. Miksi vitussa mä siihen puuttuisin mitenkään? ei mun kuulu myöskään surra Applen vääjäämätöntä kohtaloa.