forssan teatteri

kertokaa rehellisesti kannattaako menossa oleva punainen viiva mennä kattoon?
Kaveri pyysi mukaan, mut en oo oikein teatteriihmisiä, joten .......kertokaa tuleeko aika pitkäksi
10389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei tule aika pitkäksi! On todella koskettava ja hyvä esitys ja näyttelijät hyviä, suosittelen, mene ihmeessä katsomaan!

Äänestä

Tiedätkö mitä? Nämä ovat niin makuasioita ja jollet ole teatteri-ihminen, niin katsele ennen vaikka TV:tä. Itse olen puoliväkisin ollut muutamassa näytöksessä ja pettynyt joka kerta. En tykkää sellaisesta, että mennään lujaa edestakaisin ja paukutellaan ovia perässään. Välillä "muka piiloon" jonnekin kaappiin jne. No, makunsa kullakin, se suotakoon. :)
En tarkoita tällä "Punaista viivaa", vaan ihan yleisesti teatteria.

Äänestä

Yllämainittua näytelmätyyppiä ovat lähinnä komediat ja etenkin farssit ja Punainen viiva ei missään tapauksessa edusta tällaista tyylilajia, Se on koskettava, vaikuttava näytelmä, jossa on hyvä rytmiikkaa, puhumattakaan näyttelijäntyöstä joka on kerrassaan loistavaa, puku ja äänimaailmaa unohtamatta. Mene ihmeessä katsomaan ja saat hienon elämyksen.

Äänestä
  • Tarkoitin siis puku ja valomaailmaa.. ^

    Äänestä

  • Katsoja myös kirjoitti:

    Tarkoitin siis puku ja valomaailmaa.. ^

    Kiitos vastaajille. Saitte vakuuttuneeksi - aion mennä :)
    vaikken teatteri-ihminen olekaan enkä odota Kansallisteatterimaista elämystä vaan paikallistason osaamista :)
    Telkkaria en viitsi katella juurikaan, joten kokeillaan kerran teatteriakin.

    Äänestä

  • teatteriton kirjoitti:

    Kiitos vastaajille. Saitte vakuuttuneeksi - aion mennä :)
    vaikken teatteri-ihminen olekaan enkä odota Kansallisteatterimaista elämystä vaan paikallistason osaamista :)
    Telkkaria en viitsi katella juurikaan, joten kokeillaan kerran teatteriakin.

    Kerrohan sitten tuntemuksiasi. Ties, vaikka minäkin menisin? :) Olen käynyt joskus myös Kansallisteatterissa ja parissa toisessakin suuressa teatterissa, mutta en tykännyt niistäkään. Taitaa se "vika" olla katsojan silmässä? :)

    Äänestä

Ihan ok

Äänestä

Mitä meinaat ok:lla? :) Oliko tarinana millainen? Oliko hyviä roolisuorituksia? :) olen kans menossa kattomaan, joulukuussa vasta tosin!

Äänestä

Kertokaas kaikki kommentteja esityksestä. Mietin kans et pitäskö mennä kattoon toi.

Äänestä

Menkää kattoon Kerjäläinen ja jänis, vielä ehditte kun pidätte kiirettä! Kerrankin älykästä huumoria ja erinomaiset ns. roolisuoritukset!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


teatteritontyyppi kirjoitti:

kertokaa rehellisesti kannattaako menossa oleva punainen viiva mennä kattoon?
Kaveri pyysi mukaan, mut en oo oikein teatteriihmisiä, joten .......kertokaa tuleeko aika pitkäksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu