Tervetuloa luotsien keskustelupalstalle!

Heippa luotsit!

Täällä voi keskustella vapaasti luotsien kesken.

Terkuin,
Elina, Mari ja Rasmus
Suomi24

9

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näyttää sille, että chatin luotsit, joilla ei ole keskustelupalstoja valvottavana, eivät tälle alueelle pääse.

      • Näyttää sille että ei tälle asialle edes haluta tehdä mitään


      • Nyt ainakin pääsi. :)


    • Puhun nyt tämän - tervetulleen - palstan yhteydessä toiminnosta, joka on jätetty pois näissä uudistuksissa.

      Eli esimerkiksi tällä palstalla tuskin kukaan luotsi tulee piipahtamaan joka viikko, saati päivä.

      Olisiko mahdollista siis saada se toiminto takaisin, jossa ilmoitetaan sähköpostiin omaan kommenttiin tulleesta vastauksesta?

      Aikaisemminhan tuli vastaus jopa niistä vastauksista, jotka tulivat samaan ketjuun, joissa oma komma oli (joka mielestäni oli kyllä turhaa).

      Itse muille palstoille harvoin ja satunnaisesti kirjoittavana tarvitsisin kipeästi tuota toimintoa - ja varmaan myös hyvin suuri joukko sellaisia, jotka kirjoittelevat usealle palstalle?

    • Jaa että voi vai?

      Ainakin mun profiilissa näkyy kaikki keskustelujen alku lauseet vaikka kuinka yritin profiilistani poistaa moisen mahdollisuuden.

    • Hei! Olen uusi, vasta muutaman päivän toiminut luotsina paikkakunnat Kotka.Ihmetyttä kun kaikki niin kiinnostuneita kuka minä olen, palsta melkein keskittynyt nyt minun henkilöllisyyden etsintään. Onko muilla ollut aluksi tälläistä?

      • Joop... mulla myös arvuutteluja ollut usean ketjun verran. vaan kyllä ne kyllästyy sitten arvailuun ;)
        Vihjailuja ja sellasta saattaa olla aina, mutta ei kannata välittää.


    • Ei ihan samanlaista mutta muita minuun kohdistuvia viestejä tulee aina välillä niille palstoille, jossa olen luotsina.

    • Kas toimii =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      329
      6257
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3716
    3. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      151
      2898
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      227
      2200
    5. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      107
      1763
    6. Otan vielä joskus yhteyttä

      Ja jos et vastaa, niin tulen sinne. Pakko puhua.
      Ikävä
      73
      1306
    7. Niin että miten

      Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua
      Ikävä
      83
      1112
    8. Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet

      Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni
      Sinkut
      145
      993
    9. Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun

      Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan
      Suomalaiset julkkikset
      10
      968
    10. Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa

      Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui
      Tv-sarjat
      11
      924
    Aihe