Onko kenelläkään kokemusta hämeenkadulla sijaitsevasta Tiikerihai-baarista? Millanen paikka laulaa karaokea? Ainakin niiden omilla nettisivuilla kehuttiin, mutta mitä mieltä "ujot" laulajat? Onko viikollla paljon väkeä laulamassa/juhlimassa?
Ja vielä, että mikä ikäraja sinne on?
Pikaisia vastauksia odotellessa... :)
Tampere Tiikerihai
17
4955
Vastaukset
- Tippppp
Kävin itse aika lähiaikoina ekaa kertaa. Lauloinkin jopa. Alkuillasta (pe tai la) se oli vielä mukavan tyhjä, mutta sitten loppuilta todella täynnä. Laulaan pääsyä sai odottaa jo alkuillasta tosi kauan. Että jos aikoo laulaa, niin sitten heti sisälle pääsyn jälkeen lappua karaokevetäjän kouraan ;) Tunnelma ihan mukava ja kaiken tasosia laulajia. Tai enimmäkseen kyllä kokeneita konkareita, mutta ei se haitannut menoa. Iältään paljon keski-ikäsiä, mut loppuillasta yllättävän paljon nuoria. Ikäraja on kai 18. Narikkamaksu tuli jossain kohtaa iltaa voimaan.
Vaikutti kyllä aika suositulta paikalta joten luulis että viikollakin väkeä siellä olisi. - Tykännyt alusta asti
Ihan hyväpaikka. Viikollakin riittää väkeä, ei ruuhkaa mutta ei kyllä tarvitse yksinkään olla. Ja tosiaan, kaiken ikäistä porukkaa. Ja tuo narikkamaksu, se on vapaaehtoinen. Jos tahtoo takkinsa kantaa niin sen kanssa saa ohittaa narikan. Laulajia on joka lähtöön, osa parempia ja osa huonompia :D Ja sitten siltä väliltä.
- kanttis1
Tikru on oikein mukava mesta..siellä käy laidasta laitaan väkeä.narikka on vapaehtoinen,jonot karaokeen tietysti välillä,myös hyviä laulajia1
- ramiahm
Aikas outo paikka, varsinkin se lihava lipeväkielinen portsari.
- kikjk
karaoken taso suht huono, kallis paikka ja muistuttaa ruotsinlaivaa..
jos semmonen kiinnostaa..- kinder10
missähän mahdat käydä ja paljoko maksat jos olut maksaa 3-4 euroa ja on sulle kallista???ja ruotsin laivaa tiikerihaista ei saa tekemälläkään.laulajat tosi hyviä .no välillä huonojakin mut se on karaoken idea.kaikki saa yrittää.
- kokeneempi laulaja.
Tosi huonot säädöt. Mielettömän pitkät jonot. Tunnin pari saa vähintään odottaa vuoroansa. Tampereen huonoin.
- Anonyymi
Ainakin Viikonloppuisin pitkät jonot ja tottakai jos n 200 ja ylikin heenkilöä salliva !?) Ravintola täyttyy Laulajista joten miksi ei jonoja ja Juontajat pääosin erinomaisia!
Ravintola-/Portsareille voisi antaa koulutusta "hymynpoikaseen" koska ovat alansa valinneet mutta JOS he olisivatkin toisaalla vähemmän suositussa paikassa>( tilannekuva Tampereella valitettavasti sellainen suurtilojen suhteen) niin hyvin moni harkitsisi uudelleen " tännekö vielä"!
- kjöllkjölkj
Olut on halpa, mutta kaikki muu on kallista, kun vertaa naapuriin ;) Todellinen ruotsinlaiva s-ketjun persoonaton pulju.
- etelänhetelmä
vieläkö siellä käy mustia miehiä, ne ei kyllä laula, mutta kyttää naisia? vai onko ne siirtyny muualle?
- Laatua5
Huono asiakaspallvelu. Älkää mekö, jos voitte mennä muualle!
- singersongwriter
Laatua5 kirjoitti:
Huono asiakaspallvelu. Älkää mekö, jos voitte mennä muualle!
Pääosa tarjoilijoista ihan ok, mutta portsareista löytyy mulkqvisteja.... Niinhän se on kaikkien portsareiden kaa, mutta tikrussa erityisesti. Ei pitäis palkata siihen hommaan keskenkasvuisia pentuja.
- Anonyymi
Laatua5 kirjoitti:
Huono asiakaspallvelu. Älkää mekö, jos voitte mennä muualle!
Kyllä tikru on paras paikka ei ole muita tampereella se vaan tosi tähti oli hyvä mut meni kii ei oo muuta enää kun tikru ja karaoke hyvä
- ei.niin.laatua
Parempi nimi olis nykyään n××kerihai
- Anonyymi
On parempi paikka ku joku räkälä kulma ale tappelua ja naikkosia rullataan ukkoja pikein sikala vikmeisen päälle koko mesta pitäs laittaa ovet kiinni ällöö touhua tapellaan ja epämääräistä touhua ihmiset kun siat ällö paikka sulkuun koko paikka en ikinä astu paikkaan vessat niin törkyset koko paikka ku sikala ja porukka aina samat naamat hyi helvetti mikä räkälä
- Anonyymi
Tampereen keskustan edullisin olut.
- Anonyymi
Suorahousuisia eläkeläisiä räkää ja kälää,, älä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4928593Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205872Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2824877Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584645Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s724179Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723788- 901718
- 991292
- 47899