Jatkuvasti tällä palstalla tulee asiattomia viestejä milloin toisen haukkumisia ja kunnianloukkauksia millon mitäkin väärään paikkaan laitettuja juttuja.
Ylläpito harkitkaa että joku seriffi valvoisi näitäkin chat keskustelu palstoja että tämä pysyisi edes asiallisena..
Kiitos
Palstan valvonta..
6
273
Vastaukset
- Asiaa seuraillut
sama mielenterveysongelmainen tällä palstalla häiriköi mikä häiriköi 40 chat huoneessakin. Näyttää vain vahvasti siltä ettei ylläpidolla ole halua ratkaista ongelmaa, koska varmasti konstit siihenkin löytyisi.
- häiriköt pois
Eikös täällä ole mahdollisuus laittaa näitä häiriköinti viestejä jo poliisillekin tätä kautta?
Sehän on mukavaa, että yksi mentaalitapaus voi täällä käydä kirjoittelemassa ihmisistä mitä sattuu. Mitähän se kertoo ylläpidosta! Jätän nämä kuitenkin omaan arvoonsa. Nämähän kertovat vain kirjoittajasta itsestään.
Kannatan Doopieta!
- huono itsetunto
Ylläpito vois valvoo tätä Doopien käytöstä kun se on nyt valvojana,provoo jatkuvasti henkilöitä Joensuun chatin huoneessa ja jos joku chattailijä huomauttaa niin heti vipin pois ja poistaa huoneesta,pitäs saada joku järki kyseisen henkilön toimintaan,toimikaa!
Taavetti hyvä jos meinaat valittaa tee se edes omalla nimimerkilläsi eläkä valita puskasta.
Itse provosoit jatkuvasti sekä sefuja, että muita huoneen käyttäjiä ja kun asiat ei ole mieleen valitat sitten privassa keräten myötätuntoa.
Tai yksinkertaisesti jauhat sitten yleisellä kun henkilö on poistunut huoneesta.
Yrittäisit edes olla ja osata käyttäytyä Suomi24 sääntöjen mukaisesti ja olisit jatkuvasti puuttumatta muitten tekemisiin.
Kruunun sinulta poistin koska et todellakaan tuollaisella toiminnalla sitä ansaitse.
Jos sefu jotain sinulle jostain sanoo se ei ole maailmanloppu siitä ei tarvitse heti vetää hernettä ja alkaa haukkumaan sefua (kuten olet usein jo tehnyt)
Mutta jos keskustelusi on tätä luokkaa chatissäkin "Pelle sefu provosoi" niin varmasti voi johtaa toimenpiteisiin.
Eilinenkin huoneesta poisto johtui vain omasta käytöksestäsi ja lähti vain pienestä huomautuksesta toiselle käyttäjälle johon heti puutuit.(ja ei en ollut poistamassa häneltä kruunua)
Ennenkuin seuraavan kerran tulet chattiin suosittelen katsomaan oikeasti peiliin ja kuten eilen totesin en puutu toimintaasi ellei se riko sääntöjä pätee edelleen mikäli sikäli sinäkään et jatkuvasti olisi puuttumassa minun tekemisiin tai sanomisiini.
Mieti itsekkin mitä kannattaa sanoa ja mitä ei. Jos et eilen sattunut huomaamaan asiat meni hyvin siihen asti kunnes päätit alkaa hyökkäämään taas kimppuuni.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 192548
Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää
Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos1812411Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa
Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢1381291Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista
Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah2351140- 1051127
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs37930Olet ollut aika törkeä minua kohtaan
Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta46917Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin
maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises32844- 132810
- 43744