Hei,
olisin kiinnostunut pöytäropeltamisesta joko pelaajana tai vetäjänä. Harrastin aikanaan enemmänkin sekä pen&paper että livehyörimistä, mutta nyt on seuran puutteen vuoksi ollut monta vuotta taukoa.
Ei ole väliä oletko pelannut pitkään tai vasta aloittelemassa harrastusta. Kunhan nyt saisi jonkun porukan ensin kasaan, kun tuntuu että täällä päin ei mitään ainakaan järjestelmällisempää toimintaa ole. Tietysti jos tiedät jonkun porukan johon mahtuisi yksi aktiivi mukaan, niin sekin kiinnostaa.
Olen 1981 syntynyt mieshenkilö, ja eri peleistä on tullut kokeiltua ainakin D&D, Kerppis, Gurps monine sovelluksineen, White Wolfin world of darkness -peleistä vampire, werewolf ja mage, Cyberpunk, Trinity ja Harnin ohjekirjojakin on tullut selailtua. Lisäksi tietysti liuta itse tai kaverin kanssa tehtyjä pelimaailmoja ja systeemejä. Tietokoneella tietysti roolipelejä on tullut pelailtua myös, mutta en niitä nyt rupea listaamaan. Noin tusinassa larpissa ehdin olla mukana, lähinnä Pietarsaaren seudulla, ja parissa kirjoittajanakin.
Olisi kiva jos löytyisi Kokkolasta muitakin ropeltajia, joten ilmoittelehan jotenkin jos nappasi.
Roolipeliseuraa Kokkolasta?
kipupu
0
195
Luetuimmat keskustelut
- 851335
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351051Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19855Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita153680Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13670- 46659
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja185621- 31542
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39538