Tiedote kunnallisvaaleissa ehdolla olleille

Hei kuntavaikuttajat,

Kunnallisvaalit ovat jääneet taakse ja Suomi24:n vaalisivu on sulkeutunut. Ehdokasprofiilin Suomi24:än teki yli 500 ehdokasta ympäri Suomen - mielettömän hienoa ja suuri kiitos teille kaikille! Toivottavasti mahdollisimman moni kävi antoisia keskusteluja paikkakuntalaisten kanssa.

Uusia ehdokasprofiileita ei ole enää mahdollista luoda. Ne, keillä profiili jo on, voivat valita seuraavista toimenpiteistä itselleen sopivan tavan hyödyntää profiiliaan.

Voit vaihtoehtoisesti:

1. Säilyttää nykyisen profiilisi, jolloin se on ns. kuntavaikuttajaprofiili. Jos tulit valituksi tai vaikutat lautakunnissa, voit jatkaa keskusteluja samaan tapaan kuin vaalitaiston aikanakin. Olisi erittäin hienoa, että mahdollisimman moni läpi päässyt valtuutettu olisi paikkakuntalaisten kanssa käymässä dialogia tulevaisuudessakin kuntansa asioista. Suosittelemme tätä vaihtoehtoa!

2. Muuttaa profiilisi yhteisöprofiiliksi eli samanlaiseksi, kuin muiden käyttäjien profiili. Muutoksen voit tehdä muokkaamalla omia tietojasi ja ottamalla valinnan pois kohdasta Olen kuntavaikuttaja (klikkaa käyttäjätunnustasi sivun ylälaidasta - valitse Omat tiedot - rullaa sivun alalaitaan ja ota valinta pois - Tallenna).

3. Poistaa profiilisi. Klikkaa käyttäjätunnustasi sivun ylälaidasta ja valitse Omat tiedot. Valitse välilehti Käyttäjätunnuksen poistaminen.

Käy myös jättämässä palautetta Suomi24:n kunnallisvaalisivusta . Palautteenne on meille todella tärkeää ja suuri apu kehittäessämme toimintaamme.


Mukavaa marraskuuta kaikille ja kiitos osallistumisestanne!

Terveisin,
Elina
Suomi24

3

1414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 87k

      Voisitteko seuraavaksi tidoettaa puumallineen palauttamisesta keskusteluun

      • Hei vaan,
        puumallia ei olla valitettavasti tuomassa takaisin keskusteluihin.

        Hyvää päivän jatkoa!

        Terveisin,
        Mari
        Suomi24


      • Birgit / TPS
        suomi24 kirjoitti:

        Hei vaan,
        puumallia ei olla valitettavasti tuomassa takaisin keskusteluihin.

        Hyvää päivän jatkoa!

        Terveisin,
        Mari
        Suomi24

        Kummaa, vaikka noin 95% käyttäjistä sitä toivoo takaisin, silti puolustelette nykyistä seuraavilla fraaseilla

        - Puumalli ei ole hitti, vaikka puolesta puhujat on hyvin esillä

        - Poistamisessa ei ole kyse palvelintehosta, vaan yksinkertaisesti käytettävyydestä

        - Suureen käyttäjätutkimukseen (MISSÄ?) vastasi 8000 käyttäjää, puumalli ei tullut puheeksi juuri lainkaan

        - Suurin osa käyttäjistä kannattaa nykyistä systeemiä

        Ja jos ei puumallia saada takaisin, miten olisi vanha kolmen painikkeen syteemi, valittavana nykyinen, puumalli, tai sitten se missä kaikki on vain peräkkäin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6478
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      360
      6024
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2953
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      109
      2404
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2075
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1784
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1653
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1320
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1217
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1208
    Aihe