Tietääkö kukaan vastaavaa tuotetta Herbalifen proteiinijuomajauheelle? Olen itse sitä käyttänyt jo vuoden päivät mutta silti jopa jälleenmyyjän alennushinta 33,14 tuntuu kalliilta tiukassa rahatilanteessa.
Siis vastaavanlainen valmiste, hinta ja mistä saa ostaa...
Vastaava tuote
9
465
Vastaukset
- Esko
Miksi et superoidu? Silloin hinta tippuisi 23,45 euroon.
- Jussi
Superoituminen vaatisi sen verran suuren pääoman ettei työmarkkinatuella kituuttava siihen pysty. Jo menestyksenrakentajatilaus on täysin minun ulottumattomissa. Kiinnostusta kyllä ois mutta taloudellinen tilanne estää.
Nyt tietysti sanot, että lainaa jostakin mutta ensinnäkin kyseisen summan lainaaminen ei oo niin yksinkertaista eikä tuotteiden kaupaksisaaminen oo kokemattomalle jälleenmyyjälle suinkaan taattua... pahin uhkakuva ois se että tuotteet jäis käsiin eikä velkaa sais maksettua... tällaistakin olen kuullut tapahtuneen mutta HOM-tilaisuuksissa kysyttäessä ne uhat sivuutetaan hienovaraisesti.
Onnistuminen taas tois ihan kivan voittopotin...
- Erkko
Jos syöt protskua yli oman tarpeen se muuttuu läskiks ja osa tulee ulos iholta näppylöinä. Lisäks se haisee. Hiki rupee haiseen kuselle.
Tarpeeks proteiinia saat kun syöt lihaa, kalaa, munia, soijaa, maitoo (piimää) Sen lisäks niissä on kaikki muut tarvittavat aineet oikeessa suhteessa. Ja voit olla varma ettei siinä ole mitään sellasta mitä sä et haluu siinä olevan.- jarkko
joo, ylimääräinen protsku tosiaan muuttuu läskiksi mutta normaalioloissa en usko että kukaan sitä saa liikaa. Päinvastoin.. Sen vähäisyys on yksi suurimmista syistä ylipainoon.
haiseva hiki johtuu siinä olevista bakteereista, ei proteiinista.
mainitsemistasi proteiininlähteistä ihmiselimistö ei saa käytettyä kuin murto-osan ja tällöin elimistön kaipaaman proteiinin tarpeen tyydyttämiseksi pitäisi syödä niin paljon että painonnousu olisi väistämätöntä.
"Kaikki tarvittavat aineet oikeassa suhteessa".. Näinköhän?
- Luolamies
kun syöt päivittäin lihaa, kalaa, maitotuotteita, kananmunaa pähkinöitä etc. Mihin tarvitset proteiinijuomaa?
Urheileva poikani syö päivittäin usean kananmunan valkuaiset, keltuaiset paistamme koirille (kuulemma raakana ei saa antaa). - Luolamies
http://www.freewebs.com/herbalifereport/article5.html
Artikkelista käy ilmi, että Herbalifen proteiinishake on kalliimpi kuin kilpailijoiden valmisteet, mutta silti paljon huonompi.- jarkko
No, itseasiassa tosta ei käy juuri muuta selväksi kun se että henkilö on ottanut ne suositukset joita käytetään painon ylläpitoon (ei siis lisäämiseen/vähentämiseen) ja valittaa sitten ettei tollasella käytöllä tule kehonrakentaja toimeen. Ei tietenkään kun ei ole tarkoituskaan. Normaalipainoa ylläpitävän henkilön ravintotarve on aika erilainen kuin aktiivi kehonrakentajan.
Muutenkaan en välttämättä luottaisi tekstiin jossa sanotaan "You do NOT want to eat much fruit AT ALL if you’re trying to build muscles".. Aika fiksua jättää tosiaan kaikki hedelmät pois. Raskasta liikuntaa harrastettaessa keho käyttää vitamiini ja hivenaine varastoaan huomattavasti rajummin ja jos henkilö ei syö ollenkaan hedelmiä eikä käytä mitään vitamiineja niin voi tulla aika pahaa jälkeä.
Proteiinisheikistä on myöskin erilaisia versioita. Nyt tässä verrataan sitä jossa on myös kaikki vitamiinit ja joka vastaa täyspainoista ateriaa.
Voit toki ostaa niitä halvempia proteiinishakeja. Ei niistä varmastikaan mitään haittaa ole ja on varmasti hyötyäkin. Kyllähän ladallakin perille pääsee mutta matka taittuu kuitenkin mukavammin ja tehokkaammin jos alla on kunnon menopeli.
Itselläni ei juurikaan ole kokemusta muista proteiinivalmisteista mutta olen ainakin erittäin tyytyväinen niihin tuloksiin joita olen herballa saanut. Harvemmin kuitenkaan halpa=hyvä. - Luolamies
jarkko kirjoitti:
No, itseasiassa tosta ei käy juuri muuta selväksi kun se että henkilö on ottanut ne suositukset joita käytetään painon ylläpitoon (ei siis lisäämiseen/vähentämiseen) ja valittaa sitten ettei tollasella käytöllä tule kehonrakentaja toimeen. Ei tietenkään kun ei ole tarkoituskaan. Normaalipainoa ylläpitävän henkilön ravintotarve on aika erilainen kuin aktiivi kehonrakentajan.
Muutenkaan en välttämättä luottaisi tekstiin jossa sanotaan "You do NOT want to eat much fruit AT ALL if you’re trying to build muscles".. Aika fiksua jättää tosiaan kaikki hedelmät pois. Raskasta liikuntaa harrastettaessa keho käyttää vitamiini ja hivenaine varastoaan huomattavasti rajummin ja jos henkilö ei syö ollenkaan hedelmiä eikä käytä mitään vitamiineja niin voi tulla aika pahaa jälkeä.
Proteiinisheikistä on myöskin erilaisia versioita. Nyt tässä verrataan sitä jossa on myös kaikki vitamiinit ja joka vastaa täyspainoista ateriaa.
Voit toki ostaa niitä halvempia proteiinishakeja. Ei niistä varmastikaan mitään haittaa ole ja on varmasti hyötyäkin. Kyllähän ladallakin perille pääsee mutta matka taittuu kuitenkin mukavammin ja tehokkaammin jos alla on kunnon menopeli.
Itselläni ei juurikaan ole kokemusta muista proteiinivalmisteista mutta olen ainakin erittäin tyytyväinen niihin tuloksiin joita olen herballa saanut. Harvemmin kuitenkaan halpa=hyvä.Verkostomarkkinointiaineet ovat nimenomaan halpoja tuotteita joita myydään ylihintaan. Siinä syy miksi niitä ei saa kaupoista. Jokainen joka tuntee verkostomarkkinoinnin idean, osaa laskea suurin piirtein, että tuotteen lopullisesta hinnasta on kaikkien portaiden yhteenlaskettu kateprosentti yli 90%.
Mikäli Herbalife-tuotteita alettaisiin myymään oikeissa kaupoissa, se tappaisi koko verkostomarkkinointisysteemin. Se tappaisi myös Herbalife-tuotteiden valmistajan, koska menekki vähenisi, vaikka kuluttajahinnat olisivat alhaisemmat.
- Tiimi
Otappa yhteyttä niin kerron lisää e-mailissa koska
täällä ei saa mainostaa.
kauneus.hyvinvointi@jippii.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399166Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737947Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681615657William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542353Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62091Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821740Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201688Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921427Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381358Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71283