16v, penis 10cm jäykkänä, NORMAALIA?!

Eli siinä siis. Olen 16v ja penikseni pituus jäykkänä on 10cm. Onko se normaalia? Joillakin on paljon pidempi...? Siis, onko normaalia?
5010741
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 50

Vanhimmat

Mulla on 12.v oon ni 15cm

Äänestä

en oikee osaa sanoo..

Äänestä
  • Oon 11v ja mulla on stondikses 10cm

    Äänestä

  • jeeveli kirjoitti:

    Oon 11v ja mulla on stondikses 10cm

    Aika pervoo kertoo peniksen pituus

    Äänestä

  • jeeveli kirjoitti:

    Oon 11v ja mulla on stondikses 10cm

    Aika pervoo kertoo oman peniksen pituus

    Äänestä

  • Oon nyt 13v ja on sellaset 14 cm

    Äänestä

aika pieni. oon 15 ja mul o paljo isompi muna. kasvaaha sulla karvat kuitenki?

Äänestä
  • moi,olis kiva tavata,imee,runkkailla,pist textarii 0449540011 mulla n.18cm

    Äänestä

kasvaaa kasvaa :D

Äänestä

Mäki Oon 16v ja penis kovana on sellaset 11-13cm mut kyl se siitä viel kasvaa :)

Äänestä
  • epäilen että ei

    Äänestä

oon 10 ja 35cm mut kyl varmaa kasvaa viel...

Äänestä
  • mun penis on 4 cm ja stondiksessa 11 cm

    Äänestä

  • PASKAN MARJAT "pitkäpenis"

    Äänestä

älä selitä

Äänestä

Ihanko ootte viivottimella mittaillu?

Äänestä

ei. vaan kynsiviilalla.......

Äänestä

apn kyrpä on hieman turhan pieni ja teijjän 10 vuotiaitten mitat on fiktiivisiä

Äänestä

Oon 7v ja 28cm löysän :/

Äänestä
  • Menikö ikä ja sentit sekasin.

    Äänestä

  • Vai ootkoha 28 ja 7cm kovana

    Äänestä

Tilaa niit lääkkeit mitä mainostetaa pornosivustoil :D

Äänestä
  • Hmm mulla oli kyllä ton ikäsenä jo 17 cm

    Äänestä

Oon 13v ja mun stondis on varmaa 11cm? en oo kummiskaan mitannu vuoteen ja sillon se oli 9cm

Äänestä
  • Oon 6v ja minulla on kikkeli ihan jäykkänä 44cm 18v tyttöystävä mittasi samalla kun laitoin kikkelini sen pimppaan

    Äänestä

  • iso mies kirjoitti:

    Oon 6v ja minulla on kikkeli ihan jäykkänä 44cm 18v tyttöystävä mittasi samalla kun laitoin kikkelini sen pimppaan

    eli oot 44v ja kikkeli ihan jäykknä 6cm korjasin kirjoitusvirheesi.

    Äänestä

  • ebin95 kirjoitti:

    eli oot 44v ja kikkeli ihan jäykknä 6cm korjasin kirjoitusvirheesi.

    Silti sil on tyttöystävä toisin ku sulla! :--DDD

    Äänestä

Olen 13 v poika
jäykkänä penis on noin 17-18 mitattu viivoittimella
ja karvoja oon alottanu sheivailee 12 vuotiaana.

Äänestä

mulla on 16 cm jäykkänä penis vain vaik oon jo 18v. Pelkään että se on aika pieni, mitä mieltä tytöt on tästä? :(

Äänestä

Kyllä se siitä vielä kasvaa, armeijassakin vielä kasvaa. Ei oo mitään hätää millimuna

Äänestä
  • Tarkoitit varmaan omaa munaas

    Äänestä

Aivan ensimmäisenä diplomit ja mitallit kaikille 12v jonneille, jotka tulee Suomi24-palstalle kerskumaan munansa ylittäneen jo viiden sentin haamurajan. ( tyhmimmille tiedoksi: tämä oli sitä kultaista sarkasmia )

Mutta asiaan. Itsellä ikää myös samat 16 vuotta kuin tämän ketjun aloittajalla. Murrosikä alkoi suht myöhässä vajaa vuosi sitten. Siitä lähtien kaikki normaalit fyysiset muutokset pituuskasvusta karvoitukseen on havaittu. Miehellä mittaa nyt reilut 170cm ( ennuste tosin 196cm ) ja vähän alempana mittaa lähes tuon keskiverto kolmetoistaviiskakkosen verran. Paino noussut lähemmäs kuuttakymmentä kiloa. Karvoitus lisääntyy päivä päivältä sekä kainaloissa että navan alapuolella. Pituutta tullut tämän vuoden puolella noin 7cm. Äänenmurros ei ole alkanut ellei mukaan lasketa pientä äänen sortumista ja muutoksia päivän sisällä. Vanhemmilla ollut myöhäinen murrosikä joten valmistauduin henkisesti olemaan pieni poika vielä yläasteellakin.

Omalta osaltani terveystiedon peruskoulun oppimäärä meni perille sen verran hyvin että ymmärrän täysin miksi jotkut kehottyvät muita myöhemmin. Ihmiset ovat niin erilaisia. Mutta sitä en ymmärrä että vaikka jollain 13v jonnella olis 75 senttinen palikka ja sais pesää joka saatanan ilta niin minkä ihmeen takia pitää nostattaa itseään muiden yläpuolelle vain sen takia että sattui kehittymään muita aikaisemmassa iässä. Muistan kyllä miltä tuntui kun isommat jätkät nauroivat katkaravulleni ajattelematta ettei heilläkään ole ollut joskus sen isompi.

Kiitos niille ihmisille jotka eivät tuomitse toisia puberteetin vaiheiden perusteella. Ja kaikille niille 16-kesäisille jotka vielä haaveilevat ensipanosta: älkää välittäkö toisista, kaikki elävät tämän vaiheen kerran ja vain kerran elämässään.

Äänestä
  • Miks sit ite dissaat 12v jonnei jos itelläski oli myöhäine murrosikä? ja puhuit siitä ettei pitäisi arvostella siitä?

    Äänestä

Olen 17 tässä kuussa täyttävä kolli ja mun muna on jäykkänä suunnilleen 20 senttiä mut normina sen 6 cm :D Vähä saa etsiskellä karvotuksen joukosta ku kuselle menee mut kyl se aina on löytyny! :)

Äänestä

Itselläni 8 cm jäykkänä eikä murrros ikä ole edes alkanut mul joten?..

Äänestä

Ite oon 12v ja stondiksessa noin 17cm

Äänestä
  • Korjaan 17v ja 12cm

    Äänestä

Siis puhun nyt ihan totta (:

Äänestä
  • Onnee! Kyllä kannattaa :) Itellä kans aikoinaan vissii karvat ja kulli alko kasvaa joskus 5lk keväällä kunnolla (oli 11 ikäsenä vissii 11cm) niin että ku alotin 6lk ja keksin runkata nii mällit tuli ja oli 15cm josta talven aikana kasvo sillee että ku kunnolla seisoo nii pääsee 20cm et kylllä sullaki vielä voi tohon tulla lisää mittaa mut oo tyytyväinen mulkkuus se on nyt jo normkaalia isompi ja osta tarpeeksi isoja kalsareita ettei vehkeet puristu.

    Äänestä

oon 13v ja mul on stondikses 7 senttiä..... pitääkö olla huolissaan

Äänestä
  • Onko murrosikä alkanu eli onko karvoja ja muita merkkejä?
    Kui pitkä oot?

    Äänestä

  • 12cm

    Äänestä

Mä omistan jonku 11cm vekottimen, oon 15 karvat kasvaa, ääni ei viel möreä mut äänenmurros alkanu kuulemma. pituutta on vaan 163cm että epäkehittynyt paska täälkin, :) onneks kurpa kasvaa kuulemma 21v asti?

Äänestä

Mul on 20cm🍆🤤

Äänestä

Normaalia 12v 11.5 cm ja leveä 3cm?

Äänestä
  • On se, joko on karvoja?
    Ihan hyvi on alkanu kasvaa.

    Äänestä

Onko normaalia jos olen 011 ja penikseni on jäykkänä 11cm

Äänestä
  • On on, joillaki alkaa murkkuikä aikasemmin :)

    Äänestä

Oon 14 ja 10cm

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


huolestunut kirjoitti:

Eli siinä siis. Olen 16v ja penikseni pituus jäykkänä on 10cm. Onko se normaalia? Joillakin on paljon pidempi...? Siis, onko normaalia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu