Windows-ongelmia

http://muropaketti.com/kuluttajilla-vaikeuksia-sammuttaa-windows-8

Itselläni on ollut jo monta vuotta vaikeuksia käynnistää Windows.
1194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

>...vaikeuksia-sammuttaa...

Sikäli kun minä muistan windowsia, sillä oli taipumus tiltata itsekseen kohtuullisen useasti, joten ei muuta kuin töpseli pois seinästä. ;)

Äänestä

Windowshan sammuilee omia aikojaan heti ensimmäisen örkkimörkin penetroiduttua kovolle.

Äänestä
  • tapaa ainakin semmosta kuulemma windows tehdä, piraatti-poukaman tavaratalo toimittanut jotain ylimääräisiä lisämausteita ihan anonyyminä sen ware-winkun mukana kukaties vai kui mahtanee juttu olla urpo ..

    Äänestä

  • linkku-urpoilla kirjoitti:

    tapaa ainakin semmosta kuulemma windows tehdä, piraatti-poukaman tavaratalo toimittanut jotain ylimääräisiä lisämausteita ihan anonyyminä sen ware-winkun mukana kukaties vai kui mahtanee juttu olla urpo ..

    >...sen ware-winkun...

    Kuka alentuisi warettamaan windowsin? ;)

    Äänestä

  • linkku-urpoilla kirjoitti:

    tapaa ainakin semmosta kuulemma windows tehdä, piraatti-poukaman tavaratalo toimittanut jotain ylimääräisiä lisämausteita ihan anonyyminä sen ware-winkun mukana kukaties vai kui mahtanee juttu olla urpo ..

    joskus edes asiallista kerrottavaa eikä tuota samaa iän ikuista mantraa?

    Äänestä

  • Pelkkää utopiaa kirjoitti:

    >...sen ware-winkun...

    Kuka alentuisi warettamaan windowsin? ;)

    >...warettamaan windowsin?

    Kehtaako joku myöntää tehneensä niin?

    Äänestä

Hyvin on toiminut Windows, kaikki sivut aukeaa, jokainen video on katsottavissa - myös ne, joissa huohotetaan silleen kivasti - tulostimet toimii, videokameran tuotokset näkyy parhaiten MediaPlayerillä, ikinä ei ole viruksia tullut, pankkitili on pysynyt koskematomana ja niin edelleen.

Mihin sitä avutonta tubutinta oikein tarvitaan? Sudo apteekki helvettiinkö? Ne latinan kieliset loitsut kuuluvat helvetin sanomiin, eivät tietokoneisiin!

Onneksi on tämä toimiva Windows7 ja kiitos Microsoftille Windows 8:sta, joka tulee ilman muuta olemaan seuraava käyttöjärjestelmäni.

Tubutinhelvetti alkaa olla jo niin kaukana, että uskaltaa kohta omalla nimellä esiintyä täälläkin! Kyllä niin ihanasti toimii Windows!

Äänestä
  • Miksi sitten kehut sitä Microsoftin tubutinta?

    Äänestä

  • Kiesus!
    eiko sillä wintöötillä pääse pankkiinkaan?

    "pankkitili on pysynyt koskematomana ja niin edelleen."

    Äänestä

on linkkura-lapsien ikioma lelux-sivusto, siellä on kivoja linkkura-lapsille sopivia juttuja avutt.. eiku huippu-hyvän linkkuran toimivuudesta kaikissa mahollisissa tilanteissa winkku-peleistä muihin lukemattomiin winkku-ohjelmiin, lisäksi linkkurassahan on bonuksena se huippu-hyvä peruna-poika peli jota lapsetkin innoissaan aina pelailee 8-bit väreillä ilman ääniä, kaikki tämä siis vaan linkkurassa vai kui urpot ?

Äänestä
  • Eli ei siis kannata käyttää Windowsia kun on vain 8 bit värit.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


American dynamo kirjoitti:

http://muropaketti.com/kuluttajilla-vaikeuksia-sammuttaa-windows-8

Itselläni on ollut jo monta vuotta vaikeuksia käynnistää Windows.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu