Skupuolitaudeista

Eli te jotka harrastatte yhden illan juttuja ja tiedät mahdollisesti sen toisen harrastavan seksiä useammankin ihmisen kanssa niin pelottaako teitä sukupuolitaudit? Siis harrastatteko esim. suojaamatonta suuseksiä? Voisin kuvitella että jollain elmukelmulla tai vastaavalla töhrääminen olisi aikamoinen turnoff. Pidemmässä parisuhteessa kun tuntee toisen se ei ole juttu eikä mikään, asialle voi nauraakkin ja silti tunnelma säilyy.
4261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En harrasta suuseksiä tuntemattomien kanssa.
Ja apteekista saa lateksi- ja vinyylihanskoja. Kannattaa ottaa bileisiin useempi pari mukaan ;), kun kaikki naiset ei o niin valveutuneita. :)))

Äänestä

Sit on tietysti nää pusutaudit(mononukleoosi) , herpekset, klamydiat sun muut jokka pussatessa tarttuu.

Äänestä
  • no pusutaudin saamisesta ei kyllä taida olla pelkoo. Mononukleoosia sairastava tuskin kykenee raahaamaan itseään mihinkään baariin..

    Äänestä

  • 3+5 kirjoitti:

    no pusutaudin saamisesta ei kyllä taida olla pelkoo. Mononukleoosia sairastava tuskin kykenee raahaamaan itseään mihinkään baariin..

    Kyllä vaan kykenee, ainakin alkuvaiheessa. Oireet tulevat vasta aikaisintaan n. viikon viiveellä. Tosin aktiivivaiheessa tarttuu. Ja jotkut raahatuuu sinne baariin ihan kipeänäkin. Kokemuksesta voin sanoa. Joku voi sekoittaa helposti sen esim. angiinaan tai muuten vain pitää vain pelkkänä kurkkukipuna. Puolet kuitenkin sairastaa sen jo vauvaiässä. Mitä vanhempana sen sairastaa sen pahempi se on.

    Mononukleoosin voi saada myös muuten kuin suutelemalla esim. kosketustartuntana erilaisista pinnoista (pöydät, ovenkahvat, likaiset astiat jne. ).

    Googlettakaa sana mononukleoosi, sieltä löytyy tietoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


10+9 kirjoitti:

Eli te jotka harrastatte yhden illan juttuja ja tiedät mahdollisesti sen toisen harrastavan seksiä useammankin ihmisen kanssa niin pelottaako teitä sukupuolitaudit? Siis harrastatteko esim. suojaamatonta suuseksiä? Voisin kuvitella että jollain elmukelmulla tai vastaavalla töhrääminen olisi aikamoinen turnoff. Pidemmässä parisuhteessa kun tuntee toisen se ei ole juttu eikä mikään, asialle voi nauraakkin ja silti tunnelma säilyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu