Olen ajatellut ostaa uuden puhelimen joka olisi älypuhelin, olen päätynyt siihen että ainakin samsung merkkisen aion hankkia. kyseessä on siis ensimmäinen älypuhelin, aiempaa kokemusta niistä ei ole. Hinnan suhteen (119e) samsung galaxy y kuulostaa itselleni hyvältä, kun en ikinä puhelimelta mitään erikoista ole vaatinut. Mutta facebook siinä olisi hyvä toimia, ja netti muutenkin. näytöstä myös sen verran, että sen pieni koko (3") ei itseäni häiritse, olen niin pienisorminen muutenkin, eikä lähes yhtään kokemusta kosketusnäytöstä, oikeastaan 3 tuumaa kuulostaa ihanan isolta verrattuna nykyisen puhelimeni näyttöön joka on 2 tuumaa :P Eli jos joku omistaa kyseisen puhelimen tai muuten tietää millainen se on, kertokaa ihmeessä kannattaako sitä ostaa :)
olisiko samsung galaxy y hyvä minulle?
tyttö 17weeeee
10418
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Samsung Galaxy Y on ihan hyvä puhelin ja se sopii hyvin naamakirjan käyttöön ja muuhun nettisurffailuun. Google Playsta löytyy myös paljon eri sovelluksia, joista voi olla hyötyä. ( Esimerkiski parempi Opera Mobile selain). Itselläni on opiskelukäytössä SGS3 malli ja ihan hyvin on toiminut.
Kannattaa muuten lukea tämä arvostelu:
http://blog.androidsuomi.fi/2012/01/arvostelussa-samsung-galaxy-y/
Ja kyseisen puhelimen ostaiden arvostelut esim Gigantin nettisivulta: http://www.gigantti.fi/product/puhelimet-ja-gps/matkapuhelimet/S5360GREY/samsung-galaxy-y-s5360-matkapuhelin-harmaa
kiitos paljon selkeästä vastauksestasi :) noiden gigantin arvostelujen perusteella kuulostaa just mun tyyliseltä puhelimelta :)
sinuna en ostais noin pienimuistista 180mt android puhelinta,sinne ei mahdu paljon mitään ehkä muutama ylimääräinen sovellus pakollisten jo puhelimessa olevien lisäks,playn sov asentuu ensin puhelimen muistiin ennen kun ne voi siirtää muistikortille,galaxy y on aika hyödytön kalliskin laite,osta sony xperia tipo siinä on 4g tallennustilaa jonne mahtuu rutosti tavaraa kun vertaat 180mt
mutta eikö siihen voi ostaa muistikortinkin? mukana siinä tulisi 2 gigan kortti joka kieltämättä on pieni, mutta 8 gigan kortti mahdollisesti olisi käyttööni ihan hyvä.. ehkä?
Voi ostaa, mutta kaikkia sovelluksia ei voi välttämättä siirtää kortille.
mitä sovelluksia esimerkiksi voi siirtää kortille?
Korjaus äskiseen SOVELLUKSiA voi siirtää muistikortille jos puhelin on rootattu ja playsta ladattu link2sd :)
ei taida iha tytöilta onnistuu roottaus ;)
Esim osittain Opera mobile, Angry birds. Muitakin sovelluksia on tosin en ole testannut niitä.
Surrrrkee!!!Sis.Y!!!!"älä vaaan osta sitä!"sano Tuttavani Sonerakaupasta !!!
1.Surkee Anroid
2.Surkee kamera(2 megaa)
3.Liian pieni näyttö (vaikka semmosen halusitki nii silti)
Ostakaa kaikki vaan I phone nii ootte tyytyväisii
Haista kukkanen.Y on halpa ja hyvä puhelin,eikä se mielestäni tarvitse paljoa ominaisuuksia.Osta vaa siinä minäpuhelin,mut jos on huono,älä tuu haukkumaan!