bb-talosta..ihan oikein ja kiitos taas hyvistä bileistä!!!
Petteri poistettu
bb-fanittaja
331259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Ei siellä muuta viihdettä ole kuin riitely elikkä siltä kantilta huono ratkaisu...olisivat pitäneet sen oven kiinni ja antaneet Petterin meuhkata siellä.
Toisaalta nyt olisi mahdollista järjestää äänestys; "kenet vanhan asukkaan haluat takaisin". :D
On se vaan kumma, kun riitelyks menee asukkailla aina, kun on bileet. Joka kerta jotain häslinkiä sattuu. Toisaalta onhan siinä tuotannonkin vikaa, kun juottavat porukan aivan kaatokänniin. Lyhyt oli kemiläinen unelma
Ihmettelen kyllä, kun Jouko siellä edelleenkin porskuttaa, vaik ois ollut monta kertaa aihetta hänetkin poistaa....vahvistuu todellakin se käsitys, et Joukosta leivotaan voittajaa.
No miksei kukaan edes äänestä Joukoa häätöäänestykseen? Tuskin nyt asukkaat Joukosta voittajaa leipovat, kai nyt jokainen haluaa itse voittaa. Turhaahan siellä olis aikaansa kuluttaa jos ei haluais voittaa, vaikka saahan siellä ilmaista alkoholia ja ruokaa ja nukkumapaikan.
Kyllä saunassa miehet veikkasivat voittoa Joukolle tai Markukselle.
Noi asukkaat on niin vellihousuja etteivät uskalla laittaa Joukoa häätöäänestykseen. Niin ja muutenkin Jouko osaa mielistellä ja olla "tosi kiva", mutta oikeasti on veemäinen ja laskelmoiva tyyppi.
Tuotanto tekee Jouko-pellestä voittajan, halusi katsojat tai ei >:(
Petterin hajoaminen ei tullut yllätyksenä. Oikeastaan jo ennen röökinpuutteesta johtunutta epätoivoa oli Petterin luonteessa havaittavissa jotain outoa.
Moni tälläkin palstalla on kehunut Petterin symppikseksi, kun taas Jonia on haukuttu maan rakkoon.
Petteri ilmoitti tuovansa taloon positiivisuutta ja hyvää meininkiä. Alussa saimmekin seurata, kuinka tekopositiivinen mölyapina yritti saada huomioa talossa. Myöhemmin tekopositiivisuuden takaa paljastui takakireys. Jonikin sanoi haastattelussa, että Petteri jännittää liikaa tavoitellessaan bb-voittoa. Tupakan- ja naisenpuute hajotti sitten valmiiksi takakireän mölyapinan pään.
Hyvä kun poistettiin, harmi kun ei joutunut häädetyksi Jonin sijasta viime sunnuntaina.
Samoin huomattu meni äärimmäisyydestä toiseen ..missä postiiivisuus ei kestänyt yhtään jos joku sanoi hänelle vastaan?..Joni oli oikeassa hyvänen aika kun suuttui.kemiläinen unelma sai sitten lopun..ärsyttävin tyyppi kaikenkaikkiaan iäkäs mutta lapsellisin..
Häädössä olevista Tea saisi lähteä kamala kiukuttelemaan moittii jatkuvasti muita eikä huomaa omaa typerää käytöstään ..tunteehan siinä katsoja jo myötähäpeää tuon kiukkuamisesta lapsellinen ..niinkuin petterikin..
Samat säännöt ei koske Joukoa, tuotannon lellilasta. Joukokin tänään riehui talossa, potki kaljatölkkiä, nyrkkiä iski pöytään ym, mut ei tuu rankkua ei, kuten ei aikaisemminkaan oo tullut.
Tulukaa Kemiin saatana selittään etelän pellet, niin tullee asia hyvinki nopiasti seleväksi.
Hui kauhistus sentään.
Siinä toinen kemiläinen idiootti. .
ei ole mikään pakko ymmärtää :)
Tuleeko kovemmat niksat vaan jos välillä saa tupakkaa.
Toiseksi Joni narsistina nautti Jonna I:n itkusta, kyllä oli Joni itsekeskeinen ihminen.
Ainakin äänestystä helpotti nyt se, että Jonna I on varmempi lähtijä
Mikä tietysti on ihan hurjan hyvä.
Tea on jotenkin hölmöilyillään senverran hauska, että se viihdyttää katsojia, eikä ne tappele humalassa Markuksen kanssa,
kuten Jouko ja Jonna I. Asukkaiden ja katsojien kannalta ehdottomasti Jonna I ulos.
Tuotantoa ei saa haukkua eikä uhkailla, mutta talon naisia saa töniä ja nimitellä.
KYLLÄ TOINEN HEITETÄÄN HELPOSTI POIS jOUKO SAA TEHDÄ MITÄ VAANA P..KKA TELKKARI OHJELMASSA LASTEN NÄHDEN EIKÄ LENNÄ ULOS ELI ON R Ä....SEN LEMPI POIKA??????? VI..TTAAA
Muuten olen samaa mieltä kanssasi,mutta tämä ei ole kylläkään lastenohjelma.
Korjaus äskeiseen vielä: kyllä oli Petterin poistaminen oikeutettua.
Petterin kilahdus juontui paljolti siitä miten Tea piikitteli sitä koko illan ihan tahallaan.
Kyllä Petterin poistaminen oli tuotannolta aivan oikein. Selvinpäin mies oli koht ok, mutta tuntui , että Petteri pääsi vauhtiin vain alkoholin voimalla. Kyllä viimeöinen käytös oli pelottavaa. Petteri oli käsketty nukkumaan. Petteri oli yksin makkarissa ja sätti ja uhkaili asukkaita ja tuotantoa aggressiivisesti mitä hirvittävimmillä sanoilla ja heilutteli nyrkkejään. Nimitteli asukkaita mm. huor..anpennuiksi ja uhkaili suolailulla ja niska-ja kylkipotkuilla, Myös tuotanto sai osansa uhkailusta. Petterin suusta tuli niin oksettavaa, rivoa tekstiä, että sitä ei voi tänne edes kirjoittaa. Outoa, että Petteri kuvaili itseään taloon tullessaan niin hyväntuuliseksi ja sanoi tuovansa taloon hyvää positiivista tsemppiä.. Mistä positiivisen, myönteisen ihmisen päähän tulee edes humalassa tuollaisia asioita??
Ihan kuin Jouko aiemmin sillä erolla että Jouko ei haukkunut tuotantoa.
Joukosta suunnitellaan voittajaa, katotaas nyt toteutuuko tuotannon toive.
Onkohan petteri maanantaina ekstran haastattelussa?
No minua ällöttää, ettei Joukoa poistettu kun hiipi Johannan sänkyyn kun tämä nukkui humalaa pois. Toinen kohta oli kun tönäisi Jonna I; tä..se on väkivaltaa-
Nuo kaksi tekoa olivat niin törkeitä, että on iljettävää katsoa miten tuolla porskuttaa vielä. Petteri ei tehnyt oikeasti kenellekkään mitään ( ainakaan ei näytetty). Elikkä töniä saa naisia ja lähennellä sammunutta naista, mutta uhkailla ei saa miehiä turpaan vedolla.
Mitä?
Siis onko Pete poistettu oikeasti talosta?
Talon ainut viihteen tuoja, voi voi kun ei taaskaan voinut seurata kun biletetään vääränä päivänä, normi elämässä biletetään perjantaina, silloin ei olla telkkarin ääressä koko iltaa.
Mitä siellä on tapahtunut?
Tässä on selkeä syy miksi Petteri oli sopimaton ja heitettiin ulos talosta: 3:30 alkaa se paha..
http://www.youtube.com/watch?v=CDUMZGyCUqU
Juu, onhan tuossa aikamoista tekstiä, mutta ei silti ollut kuin kännijorinaa.
Jaa jaa, no niimpä oli uutisoitu, voi voi, talon huumori on nyt pois, tai jos JÖÖTERI, KRÄH KRÄH... jutut nauratta niin sitten on asia eri.
Miten joukokin on vielä muuten talossa?
Vai onko se kenties se voittaja?
Joukon olisi pitänyt lentää talosta jo ajat sitten sääntörikkomusten vuoksi.
Toivon mukaan Petteri tajuaa hakeutua terapiaan. Näyttää nimittäin olevan sen verran pahoja patoumia, että kaverilta voi lähteä kontrolli kokonaan jossain vaiheessa elämää. Hirveä määrä vihaa ja toisten halveksuntaa. Ei ole terveen ihmisen puhetta, vaikka olisi humalassa ja ottaisi päähän miten paljon tahansa.
Tässä on selkeä syy miksi Petteri oli sopimaton ja heitettiin ulos talosta: 3:30 alkaa se paha..
http://www.youtube.com/watch?v=CDUMZGyCUqU
Siinä meni Petteriltä voitto sivu suun, LOL
Aluks aattelin että petteri on symppis mutta mulkukshan se paljastu, tosissaan terapia tekis varmaan ihan hyvää noin patoutuneelle ihmiselle.. alkoholi taas kerran paljasti todellisen luonteen.