viikko sitten sunnuntaina heräsin aamulla, ja kuulin jotain ihme ininää korvassa. no, nousin ylös ja ajattelin sen olevan ohimenevää. kuitenkin lähes täysin hiljaisessa ympäristössä sen yhä kuulen. melulle en ole muuten altistunut kuin että musiikkia yleensä kuuntelen korvakuulokkeilla. konserteissa yms en ole käynyt. kävin perjantaina lääkärissä, ja hän huomasi oikeassa korvassani pienen karvan jossain paikassa, missä sen ei kuuluisi olla :D en osaa oikein selittää, mut joo.. ja siellä oli jotan ärtymystä tullut. se sano et hän ei määräisi jatkotutkimuksiin koska sen mahdollinen lähde on saattanut löytyä. lääkäri otti sen pois jollain ihme imujutulla, ja silloin korva inistä alkoikin. no, päivän kuluessa se laantui pienemmäksi. lääkäri kehotti käyttämään jotain puhdistusainetta, ei missään nimessä topsipuikkoja! myös jotain rasahdusta kuuluu nieltäessä, tämäkin sen sunnuntain jälkeen kun heräsin. nyt luulen (en ole satavarma) että ininä olisi hieman laantuneempi kuin aiemmin sunnuntaina. pelkään kuitenkin, että ininä jää, ja ettei sen karvan aiheuttama ärtymys olekaan syypää. auttakaa, kertokaa mistä voi olla kysymys? onko tinnitus? vai olisiko se lääkäri oikeassa, menee ohi kun ärtymys laantuu.
pieni ininä korvassa?
2
315
Vastaukset
- pelokass
niin ja se vielä että ininä kuuluu vain hiljaisessa ympäristössä, heti hukkuu muuhun kun menee vaikka vessaa, jossa humisee tuuletin.
- ininäää
en haluu pelotella mut ininä voi jäädä mut siihe tottuu,mut se ärsyttää..itse huomasin viime kesänä et mikä inisee,sähkölaite,jääkaappi,tv kö.ei vaan korva.äkkiä lääkäriin.sairaalas tutkittii ja ei syytä löytyny,sit alko ahdistus,pahoinvointi,sekoomisen pelko.ja taas lääkäriin hakee apua siihe ku ahdisti et ei lopu ikinä..eipä aikaakaan kun toinenki korva alotti ininän.ja taas lääkäriin yksityiselle ja totesi et vika on leuassa.ja napsunaa kuuluu niellessä.katoppa leukajumppa ohjeita netistä,ittellä ainaki vähä auttaa.hiljaset hetket on pahimpii kun ei sitä rauhaa saa koskaan.koita jaksaa pahimman yli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960