Te joilla kyseisestä aiheesta kokemusta on. Kuinka tyttö voi flirttailla pojalle, jonka kans on melko hyvä kaveri jo entuudestaan ja esim. läppäö heitetään jatkuvasti. Mitkä eleet ois vihjailevampia, kun pelkkä silmiin kahtominen ei oikein toimi kun muutenkin jo tuijotellaan toisiamme. Onko jotain tekstaillessa tai facessa jutellessa käytettäviä hyväks todettuja juttuja?!
FLIRTTAILU?
apuakaipaan
28351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
voit lääppiä poikaa tai sanoo, että oho sul on kauheen jäykät hartiat voinko hieroo ;)
Tuota hartioitte hieromista vois kokeillaki(; tarkentasitko käsitettä "lääppiä"?
Jos oot oikeesti ihastunu siihen nii se kyllä hieronnan yhteydessä sen huomaa tavasta jolla sitä kosketat :) eli hierominen on hyvä keino saattaa asiaa eteenpäin :)
Tähän lisäisin, et pyytämällä ihastustaan (jos niin hyvissä väleissä ootte) hieromaan sun hartioita -kuten todettua, kosketus voi kertoa paljon siitä onko ihastuksella vastakaikua.
romanceboy - ei muuten tasan tarkkaan huomaa!
No tekstareilla ja facessa voit laittaa viestin perään
Oisko lisää vinkkejä?(:
No ite ainaski meen niin usein ku vaa mahollista sen pojan vieree chillaa ja puhuu sille /heittää läppää ja sitt onha siin vähä silmä peliiki yms. Ja jos se tekee jotai nii meen siihe vieree kommentoimaa tai kattoo... c:
Sama täällä. Mut sit tietysti jos on ihastuksesa kans paljon yhessä muutenkn jos on kaveri niin se seurassa oleminen ei riitää.
En ymmärrä miten jotkut ei osaa näyttää kiinnostumistaan.
Yleensä itse en tee mitään erikoista, jätkä aloittaa usein sen flirtin ja "hyväksyn" joko hänen eleensä tai torjun ne.
Kuitenkin, voisit esim. istuessasi hänen vieressään koskea häneen, jotain läppää tai tarinaa kertoessasi vain ottaa kädestä kiinni ja jotain tommoista viatonta joka ei välttämättä tarkota mitään mutta kuitenkin. Tai sitten kysyt että haluisitko kurkistaa mun reisien väliin.
Laittaa munan pilluu ja sit vaa rennosti semmoset " ah ah" soundit :-D
kuulkaas tytöt: POJAT EI TAJUA TEIDÄN KATSEITTEN/HYMYJEN MERKITYKSIÄ!!
joten ainut tapa on saada pojallekkin selväksi, että sua kiinnostaa on AINOASTAAN PUHUMINEN
Älä viittii puhua pa*kaa, kun kyllä katseesta voi nähdä! ehkä itse olet niin perus suomalainen jurri ja pähkinäaivo, ettet sellaista syvää katsetta ymmärrä. Toista silmiin katsomalla ja hellillä kosketuksilla, hymyillä ja eleillä voi saada paljon aikaan. Minäkin sain!
oletetaan että isossa huoneessa tai salissa on vaikka 50 ihmistä. touhuat täällä omiasi tai olet kavereittesi seurassa.. mistä sinä voit tietää mitä/ketä kukakin huoneessa katsoo ja kenelle he hymyilevät?? he kun voivat katsoa vaikka sinun takana olevaasi ja hymyillä tälle. tästä ei siis voi päätellä minkäänlaista kiinnostusta!
ainut tapa tilanteessa on tulla huomatuksi, on vain ja ainoastaan juttelemaan meneminen! saat ilmeillä ja hymyillä tuossa ihmisjoukossa miten paljon vaan, eikä kukaan saa sitä selville, ketä sinä katsot ja kenelle sinä hymyilet.
sinä pähkinäaivo et taida ymmärtää, ettei näissä tilanteissa OLLA KAHDEN kovinkaan usein, vaan usein on aika paljon tulkinnanvaraa. ja jos jättää asioille tulkinnanvaraa niin usein ihmiset tulkitsevat ne sitten päin honkia!
entäpä jos tilanne onkin se, että huoneessa on 70henkeä ja silti saa aivan vallan hyvin vaihdettua katseita ja hymyjä ihastuksen kanssa ( ja jopa heitettyä äänettömästi kaikenmaailman typeriä juttuja ) huoneen toiselta puolen toiselle ?
not gonna happen
Sattupa tapahtumaan jo. Että kylläpä vaan voi katseita vaihtaa ihmisjoukossakin..
ainut vain että ei ole mahdollista huomata kenenkään katsovan sinua ihmisjoukossa. hyvin suurella todennäköisyydellä niitä et huomaa
Niin no siinä tapauksessa jos et ihastustas entuudesta tunne. Jos ystäviä ollaan nii katsekontaktin saaminen isossakaan porukassa ei oo kocin vaikeaa
mutta jos olette ystäviä niin ettehän te sitten koita "iskeä" toisianne!
Ehkä ei sanan varsinaisessa merkityksessä iskeä, mutta flirttailu kyllä onnistuu. Ystävyyden kautta seurusteluun siirtyminen on se paras keino saada toimiva suhde
tuo on taas bull shittiä: friendzonelta ei ole paluuta!
mä en ainakaan voi kuvitella, että voisin harrastaa kaverini kanssa seksiä, ystäväsuhteet ovat vain platoonisia. muuten vonkaat vain pillua pitkällä tähtäimellä, eikä se ole oikeaa ystävyyttä jos sinulla on jotain taka-ajatuksia
Entäpä jos kaveruus alkoi pelkkänä kaveruutena ja oli sitä aikansa, kunnes siirtyi seuraavalle asteelle eli kiinnostukseksi muussakin mieleasä. Itse taas en voisi kuvitella seurustelevani jonkun kanssa jonka kanssa ei olla ensin tunnettu ja oltu vain kavereita pidemmän aikaa. Ihminen on pakko tuntea ennen suhteen aloittamista, se on minun kantani.
meet suoraan istumaan sen syliin jos lähellä ei oo muuta istumapaikkaa
Onko silmän iskeminen ulkona muodista?
Ehkä vähän vanhaa ;) Mut ei Mua kyl haittais vaikka joku söpö kundi iskis silmää! :D:D Se olis romattista
Näinpä(; ainoo vaan että ite en takas osais samaa elettä tehdä-näytän auttamattoman tyhmältä jos yritän..:D
Aww oisin sulaa