Käyttöön vai roskiin?
1980 - luvulta jäänyt erilaisia ja kokoisia kaiuttimia silloisten HiFi laitteiden (myös itse laitteita) myötä nurkkin. Kysymys kuuluu, onko hyödynnettävissä, kun littimet ovat vanhanaikaisia?
Miten hyödyntää nykyaikaan ja mitä kustantaa n. ? Tuleeko toimivia vaihtamalla vain liittimiä?
Vanhat kaijuttimet?
Kaiku4
1
133
Vastaukset
- Dig_
Liittimet vanhanaikaisia?
Kunnon kaiuttimissa ja laitteissa oli 80-luvulla käytössä ihan samat liittimet kuin tänä päivä. Lukuunottamatta tietenkin digitaalisia liittimiä (s/pdif tuli tosin jo 80-luvun lopussa)
Jos kyseessä on halpojen pakettistereoiden kajareita ja laitteita omilla eksoottisilla liittimillä, olisi ne pitänyt heivata roskiin jos silloin 80-luvulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?871724- 851232
- 1101123
- 68915
- 102884
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56818- 47731
- 36722
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47671- 33663