Poikamme on nyt 1.2vuotias ja n. kuukauden verran työntänyt sormiaan kurkkuun. Työntää niin syvälle, että saa oksennuksenkin tulemaan mikä neuvoksi olen ottanut käden pois, kieltänyt , yrittänyt saada huomiota muuaalle mutta silti homma vain jatkuu... Voisiko johtua poskihampaiden tulosta vai hakeeko vain huomiota?
Alkaa olla todella rasittavaa ja ällöttävää onko kellään mitään neuvoja tai vinkkejä vai viekö aika tuon tavan pois vai voisiko kurkussa olla jotain? ajattelin soitella huomenna neuvolaan.
Alkaa olla todella rasittavaa ja ällöttävää onko kellään mitään neuvoja tai vinkkejä vai viekö aika tuon tavan pois vai voisiko kurkussa olla jotain? ajattelin soitella huomenna neuvolaan.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Meillä saman ikäinen tyttö ja aivan sama ongelma kulmahampaatkin jo puhjenneet tytöllä, että täällä ei ainakaan siitä johdu.. Olen itsekkin miettinyt että pitäisikö neuvolaan soittaa, mutta en ole sitten saanut aikaiseksi soittaa ja olen ajatellut kun ei kuitenkaan oksenna ruokia ulos vaikka välillä näyttääkin että oksennus kävisi suussa niin onko se kauhean vaarallista sitten? Olisi kyllä kiva kuulla jos jollakin vinkkejä joilla saisi tuon loppumaan samoja olen itsekkin kokeillut kuin sinä
meillä on opittu aikasemmin toi sormet kurkkuun juttu poika nyt 1.2v ja tekee edelleen. Tekee sitä sillon kun on tylsää tai on nälkä.