liekinheitin

6739
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

eipä taida onnistua

Äänestä
  • kuvien perusteella onnistui mutta vitsillä vaan heitin tommoset on aika helvetin vaarallisia

    Äänestä

Ei ole ampuma-ase, joten ampuma-aselaki ei koske sitä. Järjestyslaki kieltää vaarallisten esineiden ja kemikaalien kanniskelun julkisella paikalla.

Laitetta käyttämällä rikkoo herkästi lakeja vaaran aiheuttamisesta ja metsäpalovaroituksen aikaisesta tulenteosta.

Äänestä
  • kuka hullu rupee kehittään liekkäriä

    Äänestä

  • Falcon kirjoitti:

    kuka hullu rupee kehittään liekkäriä

    jenkeissä ne on keksiny tekosyyn siihen kuulemma talvella sulattaa jäät teiltä

    Äänestä

  • urrukka kirjoitti:

    jenkeissä ne on keksiny tekosyyn siihen kuulemma talvella sulattaa jäät teiltä

    ei helvetti

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


urrukka kirjoitti:

hmm mites on lain laita tämmöisten vempeleiden rakenteluun :DDD

http://forums.somethingawful.com/showthread.php?s=f827c9678e6c12e5db992c721eef704b&threadid=1107178&perpage=40&pagenumber=1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu