Tietääkö kukaan miten saan videokamerasta päivämäärän näkyviin, kun kopioin kamerasta,joko dvd,lle tai videonauhalle.
kamera on JVC gz-mg 330 ae.
JVC cam
5
108
Vastaukset
Eiköhän se kerrota ohjekirjassa. Epäilemättä tuo asetus tehdään jostain päin valikkoa, mutta kyseistä kameraa tuntematta kysymykseesi on jokseenkin mahdoton vastata.
- Timoliini
Sinähän sen sanoit.
Kas kun en katsonut ohjekirjaa,tai valikkoa.
Kamerankin taisit tuntea parermmin kuin hyvin.
Mutta pääasia ,että vastasit.KIITOS. - T..
Timoliini kirjoitti:
Sinähän sen sanoit.
Kas kun en katsonut ohjekirjaa,tai valikkoa.
Kamerankin taisit tuntea parermmin kuin hyvin.
Mutta pääasia ,että vastasit.KIITOS.Ota vaan kettuilu ihan itseesi, sillä 99% varmuudella tuo päivämäärä laitetaan kuvaan ja pois juuri valikosta.
Ilmeisesti et sitä tiennyt, koska joudut sitä täältä kysymään.
Nyt tiedät, joten siitä vaan etsimään.
Aikaahan etsimiseen voi vähän kulua, mutta tuskin yhtä kauaa kuin kysymyksesi jälkeen kuluneeseen vittuiluvastaukseesi, eli etköhän löydä sen itsekin sieltä valikosta alle 12 päivässä ja 20 minuutissa.
- nettipappa
Päivämäärä täytyy asettaa näkyviin jo kamerassa. En tiedä millä sen saa jälkeenpäin videolla paitsi tietokoneella jollain videoeditointiohjelmalla.
- T..
Kyllä mun DV-kamerani tallentaa aina päivämäärän sinne videokuvan sekaan. Kuitenkin asetuksista on kiinni, näkyykö se siinä kuvassa vai ei.
(ei siis ole samaa ongelmaa kuin analogisissa, jolloin päivämäärä oli joko kuvassa tai sitä ei tallennettu ollenkaan)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k1364644- 1653826
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1143556Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia432881- 1361816
Nyt meni lopulliset lämmöt.
Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta401628Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk261269Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi211241Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla
Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?441199Meitä ei tule
Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌231183