miksi teinit kiusaa ohikullkijoita?

pellet tutit suuhun

ohikulkijat saavat joskus osansa,ulkonäköön liittyen,tai ihan huvikseen.saatteko huutelijat mielestänne positiivista ja rohkean huomioita? sisimmässään fiksut kanssa olijathan pitää teitä ääliöinä oikeesti,ovat vaan hiljaa ettette huomaisi ja alkaisi kiusaamaan,kun teitä ns keisareita ei palvotakaan oikeasti!ääliöt pitää älämölöä,ja hakee epätoivoisesti huomiota,pellet.

14

2731

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -97 Poika

      Mua inhottaa se ku mun hyvä kaveri sanoo:"Mennää tolle penkille ja nauretaa oudoille.", johon mä yleensä jotain mumisen. Hyi hitto se on tyhmää.

    • haukkuja saanut

      Oon ärsyyntynyt joihinkin teineihin! Kerron esimerkin. Tämä tapahtui minulle pariviikkoa sitten. Omistan vihreän Poni nimisen pyörän. Olin pyöräilemässä ostamaan karkkia. Yläaste ikäiset pojat alkoivat huudella minulle nauraen: Miks pyöräs on poni eikä hevonen? Arvaa ärsyttikö sen jälkeen! Nuo huutelijat pitäisi saada kuriin!!!

      • trytryrt

        oh,oot nimenny pyöräs poniks ? :O


      • pyn
        trytryrt kirjoitti:

        oh,oot nimenny pyöräs poniks ? :O

        se on se merkki.


    • Ei siinä sen kummempaa ku käskee kuuluvasti pitämään turpansa kiinni. Jos ei sillä hiljene niin voi mennä henkilökohtaisesti jututtamaan. Ite saan tuon tuosta jos jonkunlaista kommenttia, mut kyllä ne mullit ensimmäisestä vastalauseesta on aina hiljentyny ja lähteny menemään muualle.

    • ohikiitäjä

      kauheinta mitä mulle äitinä,naisena on huudeltu on v.....blondihuora! järkyttäviä häiriköitä lietsoi erästä pientä pikkukaupunfin osaa keski-suomessa.lenkkeilen ja käyn paikallisessa kauppakeskuksessa,tietty perheelleni ostamassa tarvikkeita.loukkaavaa ja sairainta käytöstä mitä olin koskaan kuullutkaan.muitakin rienasivat. sitten kerran sain tarpeeksi,mulla oli vieras,kenenkä kanssa kävimme lenkillä ja rupateltiin,nämä valktukkaiset kiharatukkaiset pojan nilkit aloittivat taas ilman mitää syytä solvaamisensa,huusin jotakin ja hehän innostuivat.kuulin myöhemmin että nämä kakarat olivat häirinneet erään yrittäjän liikkeen tilan pihassa toimintaansa maleksien ja kiusaten ohikulkijoita! sairasta! onneksi äpärät muutttvat ja tienoo rauhoittui.uudessa lähiössä olen saanut kerran isommilta pojilta kommenttia-sull on kivannäköset lenkkarit ja tosi hyvä p.....e.noh,hymyilyttihän se vähäsen ja kommentoin miehenaluille että teillä on kivat lippikset.eikä sen koommin ole kuulunut.vanhempia osa naureskelee ja ivailee,kauheita nuoria sellaiset.enin osa on onneksi fiksuja!kiitos heille ja vanhemmilleen

    • vittu kun naurattaa

      minä vain nauran en huutele :DD Anteeksi jos loukkaa mutta se on ainoa ajanviete välillä... olen siis tyttö 15 v miksi täällä nuorten palstallaon niin paljon näitä aikuisia? MItä ne täällä tekeeeeee???

      • Säälittävää

        Pakko sanoo, et kyllä täytyy olla paska mielikuvitus, jos mitään järkevämpää ei saa aikaseks, ku muille täytyy huudella.


    • kljo8hvnkj

      Minä kun olin teini, huutelin vaan niille jotka eka huuteli mulle. Esim istuin pennkillä poltin tupakan mihin oli vanhempieni suostumus niin joku mummu sieltä sutjakkaasti jo syöksy haukkumaan saatanan nulikaksi joka roskaa luontoa ja näyttää kamalalta kun on joku metalli rengaskin huulessa. Sillon saatoi mummulle tulla suoraa että meeppäs nyt kurppa tunkee niitä sitruunoita sinne vaginaan.

    • valojapäälle

      Teinien pitää näyttää kavereilleen et on kova jätkä ku tekee kaikkee tyhmää. Onneksi suurinosa ihmisistä viisastuu vanhetessaan ja lopettaa sen turhan pelleilyn.

      Vielä muistan nuo omat varhaisteini ajat kun tuli tehtyä kaikkea hölmöä ja laitonta...
      Mutta nyt sitä ollaaki ite noitten nykynuorten uhrina. Hehheh. Nuoruus kunniaan, ihmisen parasta aikaa.

      • katkasija

        Hyvä et ees joku täysikänen osaa suhtautuu noin... Ettei aina vaa "kun tuo nykynuoriso on niin kauheeta ja rappiolla... Sillon ko minä oli ton ikänen ei ollut mitään noi kauheeta eikä kukaa käyttäytyny tollee!"
        Kaikki on ollu joskus nuoria, ja moni on varmasti tehny kaikkee typerää ja laintonta. Jos tilanne oli sellanen sillon, kun ne valittajat oli ite nuoria ja itekki kenties teki kaikkee, nii miks sit ne valittaa nykyään samassa iässä oleville.


    • p794gty94tg08å

      koska kaikki me ollaan vähä-älysiä ja ei tajuta vielä mistään mitään.

      • 13vv w

        lagii, piti laittaa vastaukseksi :P

        mulle kävi niin kerran, että pyöräilin parin alle 8-vuotiaan pojan ohitse, ja alkoivat kiilaamaan. huutelivat siinä jotain "retrot onihan paskoja" (pyöräni).
        siis ihan lapsetkin tätä tekee?


    • argh

      Mulle kävi tässä kerran silleen, että kävelin kadulla ja vastaan tuli kaks semmosta about 12-15 vuotiasta poikaa. Toinen söi porkkanaa ja sylki sitä ohimennessä mun päälle ja molemmat nauroi. Mitä helvettiä? Ihan vitun törkeetä ja ällöttävää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2797
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1360
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      94
      1253
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    Aihe