Mm. Nämä 8 asiaa Windows 8 kopioi Linuxilta
http://www.iltasanomat.fi/digi/art-1288513704539.html?pos=ok-pkom
http://www.iltasanomat.fi/digi/art-1288513704539.html?pos=ok-pkom
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Windows on apina-käyttis. Alun apinoinut Applelta ja nyt Linuxien hienoudet on onneksi apinoinnista huolimatta ryssitty oikein kunnolla.
Win-8 ja lindowsin ero on siinä, että Win-8 pro toimii paremmin kun kiitettävästi ja se ubun-kameli käyttis ei toimi ollenkaan ja onnellinen se harva, joka saa edes sen paskanruskean ällöttävän työpöydän edes näkyviin, joten taitaa lindowsin vaikertelijoita vituttaakun se kameli-käyttis ei toimi, mutta eihän ilmaiselta käyttöjärjestelmältä voi toimivuutta varttuakkaan !!!!!!!!!!!
Tubutin on matkinut kaiken Windowsilta. Eihän siinä ole oikeastaan mitään omaa, vaan kaikki on kopsattu muilta - pääasiassa Micosoftilta!
Lue apina juttu ja tutki ennen huutojas.
Windows=tubutin, miten se olisi voinut matkia itseltään?
Yökaudet olet jo täällä meuhkaamassa. Mee nukkumaan. Vai kui on urpojen urpo, kiristääkö vanne päätä kovasti?
Windows on matkinut, kopioinut ja väkisin uhkailemalla ja pakottamalla ostanut kaiken muilta. Kaikki saavutukset on siis valheelle rakennetut. Vai kui urpojen urpot, viruslaatikkojen kuninkaat?
http://dolan.naurunappula.com/screen/88/58/88585891c2767518/0/276460.jpg
Windows pitäisi kieltää lailla yleisvaarallisena käyttöjärjestelmänä.
WIndows käyttäjät on aina olleet hivenen yksinkertaisuuteen taipuvaisia.
Upataan tämä tärkeä uutinen rosvoamisesta.
Windows nussii kaiken, ihan kaiken!!
Täältkö luin että Ubuntu olisi vain kopio?
Ubuntu on oma itsenäinen Canonicalin ja Ubuntu foundationin tuote. Unity on uusi, käytännössä uniikki työpöytä, joka kuitenkin on toteutettu matkien Apple OsX:n toiminnallisuutta ja helppokäyttöisyyttä. Apple ei asiasta vetänyt hernettä nenäänsä vaan otti matkimisen imarteluna. Ei edes vaivautunut haastamaan Canonicalia oikeuteen.
Canonical on aktiivisesti ottanut koko ajan etäisyyttä Microsoftin tuotteisiin ja työpöytätyyliin, mutta on lähentynyt Applea. Uskaltaisin veikata, että Canonicalin ja Applen välillä on käyty mm. Unityn suhteen varsin ystävällishenkistä keskustelua, koska Ubuntu muistuttaa jo nyt niin läheisesti Applen tuotteita.
Käytännössä Canonical pyrkinee lähenemään Applea, koska se saa siinä vahvan pantenttisuojan Microsoftia vastaan. Sama tietenkin toimii Applellekin, sekin saa suojaa ja tukea Canonicalilta, jonka patentti Unity on, samoin kuin Ubuntun muut erityispiirteet verrattuna muihin linuxeihin.
Apple on sitenkin looginen valinta yhteistyökumppaniksi, että Microsoft vain tuhoaa kaiken mihin se ikinä koskee. Ubuntu-puhelimen tullessa, sen puhelimen kimpussa on taatusti ensimmäisenä Microsoft. Silloin Apple vetää esiin omat patenttinsa ja torppaa Microsoftin itkut kerralla.
Windows on suora kopio Applesta, siitä on ylekin esittänyt dokumentin. Nyt on vuorossa Linuxit... Kuka helvetti tuommoista piraattia viitsii edes ostaa?