Luleå - mitä tehdä?

Vinkkejä?

Olen menossa Luulajaan konserttiin ja samalla olisi tarkoitus viipyä siellä pari päivää.

Olisiko kenelläkään mitä tahansa vinkkejä Luulajaa koskien, esimerkiksi hyviä ravintoloita, nähtävyyksiä ja niin edelleen?

1

869

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lundabo

      Ravintola Corsica on ollut aika hyvä ruokapaikka ja sijaitsee ihan keskustassa kävelykadun läheisyydessä. Leffateatterissa (SF Bio) pyörii nyt mm. mielenkiintoinen dokkari Olof Palmen elämästä. Nähtävyyksistä lienee merkittävin Gammelstaden - vanha kirkkotupakylä - joka on päässyt Unescon maailmanperintölistalle. Se tosin sijaitsee vähän kaupungin ulkopuolella. Jos olet autolla liikkeellä, niin pääset helposti myös keskustan ulkopuolella olevalle Storhedenin ostosalueelle. Siellä on suurmarketit Coop ja ICA Maxi, sekä muutamia halpaketjuja kuten esim Rusta, josta löydät paljon joulukoristeita ja -valoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      433
      6279
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      122
      3601
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      88
      2416
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1899
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      109
      1215
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      92
      1184
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1055
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      62
      1038
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      930
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      41
      924
    Aihe