Terve, Ollaan menossa vegasiin veljen kanssa toukokuussa ja hotelli olisi Luxor. Onko porukka käynyt tuossa hotlassa ja mikäli on niin onko hyvä mesta? Hotellihan on stripillä lähellä lentokenttää niin onko koko strip täynnä menoa vai vaan tietty kohta? Aikaa ei ole kuin viikko joten se aika menee kyllä katsellessa paikkoja, olisiko jotain mitä ehdottomasti kannattaa nähdä siellä? Miten muuten hinta taso safkoissa ja juomissa? Kiitoksia.
Las Vegas
Pona
1254
0Äänestä
Vastaukset 1
Vanhimmat
Olen ollut Luxorissa kahdesti, kerran pyramidi-huoneessa ja kerran viereisessä tornirakennuksessa. Tornin huoneet on rahtusen isompia. Omasta mielestä informatiivisimmat arvostelut hotellista ja palveluista löytyy täältä, kannattaa lukea:
http://www.cheapovegas.com/luxor.html
Hotelli on varsin siisti ja hyvää keskitasoa ellei jopa hieman parempi. Buffet oli erinomainen. Ainoa miinus ehkä siitä että sijaitsee hieman "liian" etelässä, toki tämä nyt on makuasia. Kävelyä voi myös vältellä kulkemalla monorailin avulla:
http://www.vegas.com/transportation/monorails.html