Luin Mustaa Raamattua ja manasin vahingossa hengen. Nyt henki ei suostu poistumaan vaan kulkee yöt ja päivät läpeensä asunnossani. Välilä tuo avaa hanoja ja viskoo pikkutavaroita lattialle. Nyt henki on myös alkanut haista. Miten pääsisin ei-toivotusta hengestä eroon?
Manasin hengen, ei suostu poistumaan
8
450
Vastaukset
- höpölöpöppöö
Tiedän hyvän närästyslääkkeen, tosin aika kallis, se voisi auttaa vatsavaivoihisi.
Et osaa lausua kyseisiä magiasanoja oikealla painolla, et voi tietää kahden viimeisen, Raamatusta pois jätetyn Mooseksen kirjan(Moses oli Egyptiläisten ylipappien opissa asuessaan faaraon hovissa) sanojen oikeaa lausumistapaakaan, et voi tietää niitä, sitä ei tiedä enää edes juutalaiset itse. - Hepulis
Suomi24:n "kummittelu"-palstalla keskustellaan usein näistä ongelmista:
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/4811 - lallita1
Synnit anteeksi Lukemalla pirut ja henget lähtevät. Pyydä joku VL :nen lukemaan synnit anteeksi !
- ehehehehhehe
Luuletpa sinä itsestäsi liikoja, sinäkö muka hallitset henget?
- lallita1
Näin se vaan on. Jos haluat tietoa hengistä, mitä ne todellisuudessa on. Niin laitan linkin ohessa. Niin niiitä henkijä ajetaan pois , kun luetaan synnit anteeksi. Jo aikojen alusta toiminut systeemi.
http://www.youtube.com/watch?v=F_UxLEqd074
Pahojen henkijen kanssa ei ole leikkimistä !! - :))
ymmärrä että henget eivät oo voimmavarasi jollo turha myös yrittää henkiä omaksi voimmavaraksi. henget ovat ihmisiä joilla ei oo fyysistä kehoo.
henget ovat todistajia kute sinäki jollo kunnioita vapaata tahtoo. ymmärrä omat pelkosi ku omat pelkosi vahingoittavat kaikkia ympärillä eikä merkitystä pieni tai suuri pelko.
sinu oma yhteys voi olla auki ympäristöö vaa sinu oma yhteys ei tarvi olla henkii vaikka henget ovat kiinnostunu niistä joide yhteys o aiki ympäristöö. ymmärrä tuo ero nii et oo nii kiinnostava ku voit sanoa EI.
jos oot kiinnostunu hengistä nii kysy iteltäs ootko kiinnostunu ihmisistä ku hengillä ymmärrys o vaa ihmiste luokkaa. muodosta korkeampi ymmärrys nii yhteytesi ei oo vaa ainoastaa henkie tasoa ku yhteytesi voi olla ainoastaa nii avoi kui o oma ymmärrys. - KTS (Ei kirj.)
Anna sille porkkana tai jotakin...:o
- dddfdffddfdffd
Näin pääset eroon kaikista hengistä:
Pyydä Jeesus elämääsi sano: "Jeesus tule elämääni ja pelasta minut!"
Sen jälkeen ajat kaikki pahat henget pois aina kun tunnet niiden läsnäoloa sanomalla kolme kertaa ääneen: "Jeesuksen nimessä kaikki paha pois!!!"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1081955- 2531727
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos611096Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik311030Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K641003En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k67967Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉66848Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.37847The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut6831Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49815