Manasin hengen, ei suostu poistumaan

paha hönkä

Luin Mustaa Raamattua ja manasin vahingossa hengen. Nyt henki ei suostu poistumaan vaan kulkee yöt ja päivät läpeensä asunnossani. Välilä tuo avaa hanoja ja viskoo pikkutavaroita lattialle. Nyt henki on myös alkanut haista. Miten pääsisin ei-toivotusta hengestä eroon?

8

472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • höpölöpöppöö

      Tiedän hyvän närästyslääkkeen, tosin aika kallis, se voisi auttaa vatsavaivoihisi.

      Et osaa lausua kyseisiä magiasanoja oikealla painolla, et voi tietää kahden viimeisen, Raamatusta pois jätetyn Mooseksen kirjan(Moses oli Egyptiläisten ylipappien opissa asuessaan faaraon hovissa) sanojen oikeaa lausumistapaakaan, et voi tietää niitä, sitä ei tiedä enää edes juutalaiset itse.

    • Hepulis
    • lallita1

      Synnit anteeksi Lukemalla pirut ja henget lähtevät. Pyydä joku VL :nen lukemaan synnit anteeksi !

    • ehehehehhehe

      Luuletpa sinä itsestäsi liikoja, sinäkö muka hallitset henget?

    • lallita1

      Näin se vaan on. Jos haluat tietoa hengistä, mitä ne todellisuudessa on. Niin laitan linkin ohessa. Niin niiitä henkijä ajetaan pois , kun luetaan synnit anteeksi. Jo aikojen alusta toiminut systeemi.
      http://www.youtube.com/watch?v=F_UxLEqd074

      Pahojen henkijen kanssa ei ole leikkimistä !!

    • :))

      ymmärrä että henget eivät oo voimmavarasi jollo turha myös yrittää henkiä omaksi voimmavaraksi. henget ovat ihmisiä joilla ei oo fyysistä kehoo.

      henget ovat todistajia kute sinäki jollo kunnioita vapaata tahtoo. ymmärrä omat pelkosi ku omat pelkosi vahingoittavat kaikkia ympärillä eikä merkitystä pieni tai suuri pelko.

      sinu oma yhteys voi olla auki ympäristöö vaa sinu oma yhteys ei tarvi olla henkii vaikka henget ovat kiinnostunu niistä joide yhteys o aiki ympäristöö. ymmärrä tuo ero nii et oo nii kiinnostava ku voit sanoa EI.

      jos oot kiinnostunu hengistä nii kysy iteltäs ootko kiinnostunu ihmisistä ku hengillä ymmärrys o vaa ihmiste luokkaa. muodosta korkeampi ymmärrys nii yhteytesi ei oo vaa ainoastaa henkie tasoa ku yhteytesi voi olla ainoastaa nii avoi kui o oma ymmärrys.

    • KTS (Ei kirj.)

      Anna sille porkkana tai jotakin...:o

    • dddfdffddfdffd

      Näin pääset eroon kaikista hengistä:

      Pyydä Jeesus elämääsi sano: "Jeesus tule elämääni ja pelasta minut!"
      Sen jälkeen ajat kaikki pahat henget pois aina kun tunnet niiden läsnäoloa sanomalla kolme kertaa ääneen: "Jeesuksen nimessä kaikki paha pois!!!"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      196
      1523
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1278
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      52
      1042
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      72
      955
    5. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      873
    6. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      58
      873
    7. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      840
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      102
      824
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      820
    10. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      42
      804
    Aihe