Uskotteko taikaan, menninkäisiin ja metsän- henkiin, entäs keijjukaisiin? Onko oikeita taikatemppuja olemassa, voiko ihmisen tehdä näkymättömäksi sanomalla "päin seiniä" ja polkaisemalla iso varvastaan, tai lentää luudalla niin kuin wiccat (noita neidit) tekee?
Uskotteko taikaan?
6
680
Vastaukset
- Rose
...... Mutta sanastasi "taika" käyttäisin itse mielummin sanaa "magia". Magiaa on todellakin olemassa, mutta ei kukaan elävä voi kävellä seinien läpi sen enempää kuin lentää luudallakaan. Ruumiista irtautuminen on mahdollista ja siten voi tietysti kävellä seinien läpi, mutta luudalla et voi lentää vaikka kuinka yrität. Eivätkä wiccalaisetkaan osaa lentää luudalla.
Mutta kyllä, magiaa on olemassa.- Näin on
Näin on!
- Örkki
jos luudan varustaa tarpeeksi tehokkaalla suihku- tai rakettimoottorilla, niin eiköhän se lentäminen onnistu. Holtitonta meno varmaan on ilman ohjaussiivekkeitä.
- * Q *
LEntääkö wiccat luudalla?!? Kas kun en ole koskaan huomannut. Minä kun luulin tämän uskomuksen tulevan vanhasta tavasta hyppiä luuta jalkojen välissä peltojen laidalla niiden hedelmällisyyden lisäämiseksi...
- tsi
hyvä Kehä I:n aamuruuhkassa.Kannattaa kokeilla!Tosin myöhästyy aina kun se menee väärään kohteeseen.Ja Pomo ei usko!
- Maagikko
Täällä itä helsingissä asuen. Ilta yöt metropysäkeillä eivät todellakaan ole niitä turvallisempia paikkoja kotimatkalla.
Olen kokeillut seuraavaa oppimaani. Ihan huume juoppo ja sekakäyttäjienkin ryhmän läpi kävellessä. Hoen "ette näe minua ette näe minua"
Se tepsii,
Levitaatio saattoi olla mahdollista jeesuksellakin = käveli vettenpäällä.
Olisi ilo nähdä ystävällisiä luonnonhenkiä. Tähän asti uskoni on vahvistunut näihin avarus ystäviin.
että tälleen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",135005Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1433645Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922263- 1351917
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1421903Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee411818Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1161556- 1381425
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551226Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641165