Ei näy ku 3 ja 4 kanavat. Miten muilla?
Elisan kaapelitv häiriö
20
1808
Vastaukset
- petsamo 1
ei näy edes niitä
- Uhkolassa
Sama täällä
- :((
Sama täällä. Sitten kun menin palauttamaan tehdas-asetukset digiboksiin, kun luulin et siinä on jotain häikkää, niin nyt ei kanavien viritys löydä yhtään kanavanippua. S a a t a n a n tunarit.
- pentti.v1
otsolassa mustaa
- KLR67
Tervakoskellakaan ei näy.
- voi rähmä
Onko kukaan soittanut elisan vikapalveluun? Itellä kun ei ole numeroa. Mitä siellä sanottiin? Kauanko korjaus vie aikaa? Ja missä vika kun koko paska on alhaalla?
- masa
Mikä se vikapäivystyksen numero on? Vois joku laittaa sen tänne, niin jokainen soittais sinne, niin saatais korjaukseen vähän vauhtia.
- jokkepena1
Sama Hirsimäessä, ainoastaan netin kautta tulevat kanavat näkyy, eurosport, arirang, nhk yms. Lisäksi kaikki elisan sivustot, häiriökartta, vikailmoituspalvelu täysin tukossa..
- Peltsikka
Mitenköhän laajasta alueesta on kyse?
- jokkepena1
Nyt toimii!
- :((
Ei toimi. Ei löydä vieläkään kuin murto-osan kanavista viritystä ajettaessa. 32 kanavaa, 3 radioasemaa.
- :((
:(( kirjoitti:
Ei toimi. Ei löydä vieläkään kuin murto-osan kanavista viritystä ajettaessa. 32 kanavaa, 3 radioasemaa.
Nyt löyty 96 3, mutta ei vieläkään kaikkia.
- ilta pilalla
Vaikuttaa siltä et on aika isosta viasta kyse. Tuskin saadaan verkkoa pystyyn edes tänään. Onko kenelläkään parempaa tietoa?
- petsamo1
alko näkyy
- valtsikka x
Ei ole kuuna päivänä ollut ongelmia, tosin en asukaan siellä Peltosaaressa:)
- juki8
kirkkonummella ei kanavat näy...
- Peltsikka
Peltosaares kans rupes näkyy. :)
- Anonyymi
Ei näy mikään kanava
- Anonyymi
MTV3 HD:nä ei ole näkynyt kunnolla koskaan kaapelissa, ei ainakaan meillä.
- Anonyymi
Nyt Käräjäkadulla ei pääse läppärillä nettiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636773- 686742
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1465424Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504473En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204079Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53630- 373208
- 283133
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris702742Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta382246