Olen kohta 17v. poika ja mulla on "ongelma". En saa mielestäni pois samanikäistä tyttöä, johon olen rakastunut. Olen jo päättänyt antaa asian olla, koska en ole valmis seurustelemaan ja olen muutenkin täysin erilainen kuin hän. Esimerkiksi hän on sosiaalinen, puhelias jne. ja minä viihdyn enemmän omissa oloissani. Muutamia vikkoja tai kuukausia menee silleen, että en ajattele häntä, mutta viime yönä taas näin unen siitä tytöstä ja nyt olen koko päivän ajatellut häntä.
Vaikea asia
awpwqiistt
271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kerro että olet ihastunut häneen...se helpottaa asian päätökseen saamista, koska ei ole kuin 2 vaihtoehtoa lopputulokselle:
1) tulee sen verran paskaa niskaan, että sua alkaa vituttaa koko systeemi - helpompi unohtaa
2) pääset treffailemaan kivaa tyttöä
Ensiksi, miksi et ole valmis mielestäsi seurustelemaan?
Ja toiseksi, älä näe erilaisuutta huonoa asiana. Uskon, että teissä on paljon myös samaa. Sitäpaitsi, erilaisuus viehättää! : ) Ja jos oikeasti meinaat unohtaa tuon tytön ,kerron hänelle ekaksi tunteistasi. Voihan olla, että hän on myös kiinnostunut sinusta, tai jos ei ole vielä kiinnostunut, hän voi kiinnostua. Tai on ollut joskus kiinnostunut..
Ei kannata luovuttaa, jos niin meinaat, niin kannattaa selvittää asia kunnolla. Saat lopulta itsellesi hyvän olon. Tsemppiä!