Jooh
Onkohan ketään fiksua, joka kertoisi hyvän autokorjaamon täältä Hämeenlinnasta missä korjauttaa nopeasti irronnut pakoputki?
Itse vaihdettu osa, joka yhtäkkiä vai lähti irti etupäästä(moottoriin johtavasta putkesta).
Muuten kyllä hengailee paikoillaan, mutta putket ovat erillään toisistaan n.5-10cm.
Joten jos vain suinkin joku lukee tämän tämän illan kuluessa ja jelppaa niin kiitos...kun huomis aamuna pitäisi saada korjautettua homma, kun ei tuolla formulalla muuten voi ajaa pitkää matkaa..
Onkohan ketään fiksua, joka kertoisi hyvän autokorjaamon täältä Hämeenlinnasta missä korjauttaa nopeasti irronnut pakoputki?
Itse vaihdettu osa, joka yhtäkkiä vai lähti irti etupäästä(moottoriin johtavasta putkesta).
Muuten kyllä hengailee paikoillaan, mutta putket ovat erillään toisistaan n.5-10cm.
Joten jos vain suinkin joku lukee tämän tämän illan kuluessa ja jelppaa niin kiitos...kun huomis aamuna pitäisi saada korjautettua homma, kun ei tuolla formulalla muuten voi ajaa pitkää matkaa..
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tampereentiellä Linnan vieres on joku nimeltään Virolainen.
Kaurialas on Martti Grön lähellä jäähalleja. Mut sil on kyl aikatulut aika täys.
Kaurialan teolliisuusalueella on ainakin yks, sisäänkäynti Suomen Tarjoustavaratalon vierestä takapihan perälle.
Iittalassa olis Inkiläinen joka joutu muuttamaan pois Hämeenlinnasta kun sen vuokratilat myytiin katsastusasemalle. Se on halpa ja rento tyyppi.
Citymarketin parkkipaikalla on Pikahuolto jonne ei pidä ikinä mennä, saatanan kallis ja töykee palvelu.
Nää kaikki löytyy puhelinluettelosta keltaisilta sivuilta.
Tosta cittarin pihan pikahuollosta: Menin vaihdattaan sinne kerran pyyhkijänsulat ja ajovalopolttimot: lasku 98 euroa!!!!!!!!!
Siis kaksi poltinta (ihan tavallisia) ja lasinpyyhkijänsulat kaksi kappaletta. Meinasin delaa kun kuulin hinnan, joku aivan seko äijä siellä oli tiskillä ja haukku mut pysytyyn. Lähin vetään sieltä nöyrästi maksettuani ja vasta himassa tajusin vittuuntua oikeen kunnolla. Etttä ikinä en astu jalallanikaan
Kiitos nyt kuitenkin vaivautuneille vaikkei ihan ajoissa tulleetkaan.
Onneksi oli vain pieni homma.
Soitin Hämeen Laatuvaraosaan Kaurialankadulla ja pääsin heti aamusta korjauttamaan vian.
Homma hoidettu n.10min ja maksoi vain 5,90€
Uusi U-niitti laitettiin ja johan taas kehtaa autollakin ajaa.
Tuolta sai ainakin hyvää palvelua :)
Ei tule asiaa Vekan puljuihin.Kerran tuli käytyä Rengasvekalla ja kun tuntui homma vittuilulksi muutuvan tein päätöksen etten ikinä mene .Enkä sillonkaan mitään ostanut.Haen kummit vaikka afrikasta ennen kun noihin menen.
Se on luonteen omaista monelle hämeenlinnan "yrittäjä"-suvulle tuo ,että asiakkaalle voi vittuilla vapaasti.Kusipäisyys tuppaa periytymään
Kirahti vasen etujarru jumiin. Nilkutin Cittarin pikahuoltoon kun oli viikonloppu ja muut paikat kiinni ja olis tarvinnu päästä liikkeelle. Irrottivat renkaat, totesivat että jumis on, pistivät renkaan takasi, lasku 15 euroa, sanoivat että jätä tänne ja menee ainaski viikko, arvioivat projektin hinnaksi 400 e. En jättäny, kuljin junalla. Vein auton maanantaina Grönille, sain keskiviikkona takasi, hinta 110 euroa ja vähän päälle.
Noissa pakoputki ongelmissa aina kanattaa kääntyä ammattilaisen puoleen . Minusta Pakarisen pakoputki korjaamo on ehdottomasti paras ja halvin ,tekeevät laatu työtä ja nopeasti vein Datsun Cherryni pakoputken vaihtoon juhannus viikolla 2010 ja jo tiistaina tällä viikolla soittelivat että alkais oleen kohta puolin Datsuni haettavissa ja pienen hoputtamiseni johdosta lupasivatkin sen sitten jo itsenäisyyspäiväksi .
Minunkin pakoputki pärisee, oikein hajun kanssa,siihenkin pitäisi löytää korjaaja.