Caddy C200i MIG/MAG

hitsari12123123123

MOrjens!

Tällaisen ostin pari päivää sitten. Nyt siis kaasuton täytelanka OK Autorod. Voiko tuolla hitsata alumiinia, entä CuSi? Onko toi CuSi kuparisinkki vai mikä?

6

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gifufu

      Cusi on pissaa, mitä tulee ihmisen munanpäästä

    • mendelejev

      cu-cuprum eli kupari
      si-sink

      • hitsari69..

        eli kuparisinkkiä siis.. :)

        mihin tuota seosmetallia yleensä käytetään?


      • tmi-yrittäjä

        Ei ole Si sinkkiä vaan sinkki on Zn. Si tarkoittaa piitä. Siis kuparipii-lankaa..


    • tmi-yrittäjä

      Eikö toi CuSi -lanka ole kaarijuottoa varten? Siis sinkittyjen ohuiden peltien "liimaamista" varten? Itselläni on myös tuo C200i viikko sitten revitty paketista. Kokeileen en oo ehtinyt vielä, mutta hienolta peliltä vaikuttaa. Ostin samalla sellaisen 4,5 kilon täytelankakerän ja ilman kaasua olis tarkoitus hitsata kun ulkona työmaalla sitä käyttelen.

    • roiskittu sauma

      Vai että kusilankaa, kusista jälkeä kusipuikosta kusilangalla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2229
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1629
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe