Tupakointi ja hotelli Mombasa Continental Seaview

Hei. Miten toi tupakointi onnistuu Keniassa entä ko. hotellissa ? Saako esim. huoneen parvekkeella tupakoida ? Muuten kokemuksia Mombasa Continental Seaview hotellista.
2612
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tupakanpoltto onnistuu Contineltalissa. Kohtuullisen hyvä hotelli, Hotellin edessä muutamia ruokapaikkoja, suurempi ostoskesku on muutaman kilometrin päässä. .Safari kannattaa ostaa paikallisilta myyjiltä, sama retki mutta edullisempi kuin matkatoimistolla.
Mombasassa liikkumiseen kannattaa palkata paikallinen opas, he tietävät mihin kannattaa mennä ja varsinkin mihin ei kannata mennä.

Äänestä
  • Sorry pertti8. Piti kyllä laittaa peukku ylöspäin. Kiitti asiallisesta vastauksesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tammikuussa Keniaan kirjoitti:

Hei. Miten toi tupakointi onnistuu Keniassa entä ko. hotellissa ? Saako esim. huoneen parvekkeella tupakoida ? Muuten kokemuksia Mombasa Continental Seaview hotellista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu