Kun polttaa koneelta kuvia cd:lle niin mistä tietää että paljon sille levylle mahtuu kuvia? Voiko sille levylle lisätä kuva jälkeenpäin? levyt jota käytän on ihan "tavallisia"! mutta miten asia on.??
auttakaa jos viittitte!!
kiitosa niille ketkä vastaa!!
auttakaa jos viittitte!!
kiitosa niille ketkä vastaa!!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ed visedtiis nimimerkki ja otsikko meni väärinpäin!
pahottelen tapahtunutta! Anteex!
Toi on softakohtanen kysymys. Mä oon käyttäny Nero Expressii tollasiin hommiin ja aina on kaikki tarpeellinen ollu selvillä. Sen voiko dataa lisätä myöhemmin voi valita polttotavan asetuksista.
Noin muuten sen mahtumisen voi päätellä Oma tietokoneessa näkyvästä levyn sisällön määrästä ja sinne mahtuvan datan määrästä, joka lukee cd:s siin etikettipuolella. Kuvien viemän tilan näkee panemalla ne samaan kansioo ja kattomalla kuin paljon sen sisältö vie tilaa.
Näkee kai polttosoftassa kun lisäilee kuvia että kuinka plajon on kätettyä ja jäljellä olevaa tilaa.
Kyllä levylle voi lisätä jälkeenpäin jos polton asetuksista "sulje" levyä.
rjtttrttttttttttttt