Speak & Fun tai TR-kielimatkat

kesälontoo

Hei,

onko joku ollut Speak & Fun- tai TR-kielimatkojen järjestämillä kursseilla? Kuulisin mielelläni kokemuksia järjestelyiden sujuvuudesta, majoituksesta ja opetuksen laadusta. Erityisesti Lontoossa järjestettävät kurssit kiinnostaisivat.

1

2081

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lollo444

      Moi !
      Itse olin viime kesänä yksin (15v) speak & funin kautta Japanissa 3 viikkoa kielimatkalla. Paras 3 viikkoa ikinä !!! Perhe oli mahtava ja olin viikonlopun toisessa perheessä, joka oli vähintään yhtä mukava :) Lensin ensimmäisen lennon saman ikäisen tytön kanssa, jota en ollut tavannut ennen ja toisen lennon täysin yksin 5 tunnin vaihdolla Hong Kongissa. Mutta selvisin ehjin nahoin vaikka kommelluksia sattui XD Koulussa hyvä opetus mutta tunti järjestelyt hiukan ontuivat ja aktiviteetit myös. Saatettiin olla jossain paikassa niin aikaisin että se ei ollut vielä edes auki tai että tekemistä ei riittänyt edes puolelle tunnille. Speak & fun on kiva järjestö mutta kyllä siellä aika yksin on, mutta jos on vain tarpeeksi rohkea lentämään yksin niin suosittelen kyllä lämpimästi !!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe