seinäjoki

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194776816584/artikkeli/poliiseina esiintyneet romanimiehet murtautuivat omakotitaloon seinajoella.html
7160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kunnioitettavaa kekseliäisyyttä.... mitä hiton väliä sillä on onko tekijä ollut mustalainen vai valkolainen, eikö rikos ole rikos väristä rodusta uskonnosta riippumatta??? oletteko niin korruptuneita jo että jaatte ihmisiä näihin saatanan katekorioihin että voitte tuntea ittenne ylemmäksi muita kohtaan???

Äänestä
  • esittää polisiija niin miks ei myös romaneita. Siis olivat valkolaisija romani vaatteissa. Onhan semmosia ennenkin tullut vastaan

    Äänestä

  • Jos he osasivat kirjoitti:

    esittää polisiija niin miks ei myös romaneita. Siis olivat valkolaisija romani vaatteissa. Onhan semmosia ennenkin tullut vastaan

    misä niitä on tulluna vastaan.

    Äänestä

  • Sehä o puolikas.

    Äänestä

rasismi on muuten rikos myös suomessa! kyseessä ei ollut romanit tai mustalaiset VAAN kyseessä on voinut olla romaneita/mustalaisia.
en tiedä tajuaako nämä yleistäjät edes tota eroa vai tahallaanko ne yleistää joka negatiivisen jutun kaikkiin romaneihin.

Äänestä

on voinut olla romaneita/mustalaisia? Oli ne romaneita/mustalaisia....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nnnn kirjoitti:

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194776816584/artikkeli/poliiseina esiintyneet romanimiehet murtautuivat omakotitaloon seinajoella.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu