talvivaaran ammattilaiset

arkistohiiri

5

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • arkistohiiri
      • Plussaa K-kaupasta

        Pirkka tuotteet ovat hyviä oikein käytettynä.


      • P-irkka
        Plussaa K-kaupasta kirjoitti:

        Pirkka tuotteet ovat hyviä oikein käytettynä.

        Nenämakeiset ovat hyvä vaihtoehto laihduttajalle joka haluaa päästä eroon liiasta sokerista!


    • puhoksen pohatta

      Kumpi on ennen konkassa Talvivaara vai Kreikka?

      Kiitokset kuitenkin lehtomäen paulalle hienosta paskalaista, mökin mummöjen kakkarat on suurenpi huolenaihe kuin mitä sotkamossa lirahtaa vettä savolaisille.

      Taisi mennä osakesalkku hukkaan pahemman kerran, jakaakohan Talvivaara miten paljon osinkoja sijoittajille, seurataanpa.

    • siitä se lähtee..

      Vuoden 2015 alusta-alkaen on kaikilla luonnossa liikkkujilla oltava mukanana kusipullo ja pakasterasia ulosteitten keruuta varten, kaikilla keskustapuolueen jäsenillä on oikeus ja velvollisuus tarkistaa kaikkien 5 - 80 vuotiaitten varustus aina tavattaessa taajaman ulkopuolella.

      Jätteet on toimitettava viipymättä ekokympin lajitteluasemille jatkokäsittelyä varten, yhden satsin toimittaminen maksaa kymmenen euroa kerta tai kausikortti 500 euroa.

      Tulot käytetään lyhentämättä Kreikan valtion velan lyhentämiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2451
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      45
      1465
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1339
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1039
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe