91 corsan peruutusvalon kytkin

missähän 91 corsassa on peruutusvalon kytkin,,,ei pala ei
1150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siinä on kuin sian otsassa. Kytkinvivun alapuolella. Kaksi johtoa häneen tulee ja pois lähtee 19mm avaimella. Irroita ne johdot/pistoke, oikosulje liittimet johdon pätkällä. Valon pitäisi palaa. Jos ei pala niin katkasia on rikki. Sinne ei tule sähköä. Lamput on molemmat palaneet. Maadoitus ei toimi. Sinä olet sokea. Ajokortti on vietävä poliisille. Ooppelista tulee sukulaispenskojen peltoauto. Minä vaan kaljaa juon edelleenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rokke1 kirjoitti:

missähän 91 corsassa on peruutusvalon kytkin,,,ei pala ei

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu