Laitampa tämän tänne rotukohtaisellekkin palstalle. Laitoin saman tekstin aikaisemmin koirien terveys -osioon.
Minulla on 6-vuotias Kultainen noutaja -uros. Nyt se on lähipäivinä alkanu seisoskelemaan todella paljon ja laskenut päänsä, mihin ikinä pystyykään. Siinä se sitten vain tuijottelee minua, miestäni, seinää tai ikkunasta ulos pään nojatessa vaikka sohvan käsinojaan. Reagoi kyllä kutsuttaessa ja on todella leikkisällä päällä, syö ja juo ja käyttäytyy ulkona normaalisti.
Mistähän voisi olla kyse? Koiralla on kyllä iso pää, mutta ei kai se voi liikaa painaa?
Koirani pää taitaa painaa liikaa...
4
334
Vastaukset 4
- Seuraile juttua
Jos tilanne on uusi ja pahenee, voihan kyse olla esim niskakivusta. Tuo leikkisyys ei nyt siihen sovi. Omakin kultsuni tekee noin, se ikäänkuin tulee palvomaan minua. Pyytää siten myös leikkimään, ulos, ja usko pois, saattaapi oottaa herkkujakin =)
Jos tapa on aivan uusi, ja oireita tulee muita, voisi käväistä elukkatohtorilla. Jos pää asettuu kallelleen, kyse voi olla korvatulehduksesta. - aapee
Kallelleen ei asetu. Jotenkin minulle tulee myös mieleen, että se söpöstelisi ja hakee huomiota tuolla käytöksellään. Kerjääminen on tuolla koiralla todella moniulotteista :D Tosiaan alkaa leikkimään heti, kun sitä tuosta pään nojailusta jotenkin huomioi. Jos tilanne pahenee, niin toki vien sen sitten lääkärille.
- koira kuin ajatus
minulla jo 12-vuotias kultainennoutaja ja laskenut päätään koko aikuisiän huomiota kerjätessä kuin et anteeks ku olen olemassa ilmein ja ilahtuu rapsutuksesta tai luvan saatuaan hyppää sänkyyn. tekee sitä yhä ja on muuten terve ja virkeä. valikoiva kuulo kyl vanhemmiten vaikka kuulee norm.puhetta ja vanhuuttaan vähä hajamielinen tyttö, muuten kaikki ok. jos ei kivulias,ei pitäs olla hätiä.
- 2+3=72
Jos se on vihreä täytyy varoa erityisesti vasemman jalan varvasta. Kannattaa muistaa montako niissä turkeissa on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.361296Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke601065Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63963- 58938
- 69806
- 51791
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍81716Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le38698- 82682
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su30635