Eksyilin sattumalta tähän palstaan, ja luin kauhulla viestit Fordin kittiviasta. Itselläni on uuskorinen -01 farkku. Tutkin kaikki ovet eikä maalivikaa näkynyt sen mustan listan alla. Mutta siinä mustassa listassa näyttäisi olevan kuplia muovin alla, ihan näyttää ruostekuplilta, mutta onko siinä mustassa listoissaedes metallia? Käsittääkseni se kitti/ruostevika pitäisi ilmeentyä ovissa sen mustan tiivistelistan alta!??
mondeon ovet ja kittivika
4
1122
Vastaukset
- ex-fordisti
Etsit sitten täysin väärästä paikasta.
Ei siellä mitään kittisaumaa ole! Se on ovessa heti sentin päässä oven reunasta. Siis sisäpuolella tietysti. Eli juuri kohdassa, johon se tarkastamasi kynnyslista koskettaa ovessa. Lieneekö ne kumissa olevat ruostekuplat juuri tarttuneet ruostuneesta ovesta! - Arthur
Sanoivat korjaamolla minulle että kittivikaa esiintyy vasta vuoden 2002 ja 2003 Mondeoista, kun Focuksissa vuoden 2002 jälkeen ei ole esiintynyt ko. vikaa. Ihmettelivät itsekin tätä. Uskoako vai ei?
- Jukkis
Kävin tarkastamassa, avasin vasemman etuoven, ja alareuna oli ihan ruosteessa. Masentavaa. En viitsinyt tarkistaa enemmän, lähten huomenna merkkikorjaamolla vaatimassa koritakuukorjausta...
- Mondeomania
-01 Mondeon ovet ruostuu yhtälailla kuin uudemmistakin.
Omastani irtosi kitit takaovesta ja auto on otettu käyttöön 2/2001
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768