Puertossa vakituisesti asuvat suomalaiset toimiiko i Podi TAI kannettava läppäri hyvin saarella ja minkälainen paikallinen liittymä kannattaa ottaa joka toimii oikeasti ja mistä se kannatta siellä ostaa.,että ei ole pelkkää rahastusta.tovon vastauksia jolla on kokemusta eikä arvailuja.kiitos!eka kertaa otan oman koneen mukaan, koska vietän siellä koko talven.
Teneriffa/Puerto De La Cruz
reissuun
7746
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Käytin viime talven, 5,5 kk Orangen mokkulaliittymää, kustansi 35 €/kk. Saman ratkaisun valitsin myös alkaneelle talvelle. Käytän nettiä ihan normaaliin asiointiin, toimivuus on parempi kuin kotona landella käyttämäni DNA:n yhteys. Ja tämä siis kannettavassa läppärissä. Orangella on useita myymälöitä kaupungissa, itse olen asioinut Avenida Familia Bethencourt y Molina -adun pisteessä, lähellä on myös toinen Martianezin ostarilla.
Mihinkään Suomitelkun katsomiseen tuo yhteys ei riitä, mutta musaa ja videoita saa netistä lähes häiriöttä.
KIITOS vastauksesta ,näillä mennään eteenpäin,viikon kuluttua lumi ja loska vaihtuu vihreisiin palmuihin.
Oletko kokeillut pelaako skype ,eli voiko soittaa orangella.
En käytä skypeä, mutta jotain tarinaa eri operaattoreiden skype-ongelmista täällä on tarttunut korviin. Kannattaa selvittää liittymää valitessa.
Juuri lopetin tunnin puhelun suomeen Skypellä (Orangen liittymä). Hyvin on toiminut, kuvan kanssa en ole testannut. Aiemmin jotain pikkuongelmia kuuluvuuden kanssa oli, mutta nyt otin käyttöön mokkulaan kiinnitettävän lisäantennin ja hyvin pelitti. Minulla antenni mallia tarralla läppärin kanteen. Ilman antennia menee silloin tällöin edge-yhteydelle, antennin kanssa joko g3 tai h , joka sekin puheluun riittää. Myös iltauutiset alen areenasta ongelmitta katsonut.
Tuo Sotavento on joka-alan erityisasiantuntija!
kuulemma äitisikin.