Etsin matkaseuralaista koko tammikuuksi Espanjaan - lähinnä Malagan alueelle, kuten Torrelimos. Mutta toisaalta myös esim. Barcelona sopii. Olen kolmekymppinen, nuorekas nainen Helsingistä ja etsin matkaseuraksi mieluiten naista. Mutta jos oikein kiva, nuorekas mies löytyy, huolin hänet mukaan kaveri-fiiliksellä. Olethan mukava ja kiinnostunut Espanjan kulttuurista, hyvästä ruuasta, jonkin verran yöelämästä ja ihan vaan oleilusta ja liikunnasta. Ajattelin huoneistohotellin tyyppistä majoitusta, jossa voi tehdä itsekin välillä ruokaa. Tai sitten voi vuokrata huoneiston, jos sopiva löytyy. En odota luksusta, mutta en myöskään halvemman mukaan. Yhdessä ei tarvitse olla 24h vuorokaudessa, itsekin viihdyn välillä yksin. Lähde kanssani viettämään mukava loma, jos matkakuume iski!
Espanjaan tammikuuksi!
etsitkö matkaseuraa?
13359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Madrid Touko-kesäkuu? sillon olen menossa kuukaudeksi.
olen kolmekymppinen nainen. ja matkaseuraa vailla. en juo enkä polta olen rauhallinen. tykkään kyllä yöelämästä = konsertit elokuvat, teatteri.
Mulle tammikuu on paras. Toivottavasti löydämme molemmat matkaseuraa pian! :)
Moi
Itse menen 27.1,13 Malagan seudulle ja olen noin 2kk ja jatkan fillarilla kohti Suomea.Olen etsinyt kämppistä että budjetti olisi kohtuullisempi hyvälle asunnolle,mutta näyttä vaikealta löytää ketään.Olen myös kiinnostunut ylipäätään kaikesta uudesta jne..mut tärkeinpänä pidän luottamuksellista rentoo asennetta ja toiselle tilaa antavaa tajua,jottei seurasta myös tule kohteliaisuuksiin kompuroimaa rasitetta..Jos olet kaverin löytänyt jo ja olisi lisääkin tarjolla niin anna heille vinkki!
Olen 50 ja sit niin nuorekas urheilia poika että ei kiitos ikä rasistia..
Toivottavasti löytys tätä kautta kämppis.
Olisin kiinnostunut etelän lämmöstä juuri tammikuussa. En tykkää täkäläisistä pakkasisyta. Sortsit ja simmarit helppo pakata. Mistä löytyy lennot?
"valmis lähtöön"Minkä ikäinen, sukupuoli?
Moi
Olen 50v .Mies.
Ikä ei toisaalta haittaa, mutta itse etsin suunnilleen itseni ikäistä, koska intressit varmaan kohtaavat paremmin ja mielellään naishenkilöä. Monta ilmoitusta löytyy tältä sivulta, jossa on sinun ikäisiä, jotka etsivät matkaseuraa sinne. Onnea etsintään!
Nimimerkki "Valmiina lähtöön"- minkäikäinen, sukupuoli?
Hei aloittaja, mulla suunnitelmana tammikuussa päästä lämpimään, mutta
en ole menossa manner-Espanjaan vaan kanarialle, ei ole minusta ollenkaan huono paikka ja sääkin parempi nyt.
Ajattelin 2-4 vko olla. Oon myös siinä kolmenkympin ympärillä, nainen, nuorekas ja viihdyn viellä yössäkin mutta moni muukin asia matkalla kiinnostaa. Kerropa jos haluat jutella lisää
Niin, vois miettiä... Mistä päin olet? Kivalta nuo suunnitelmasi kuulostavat.
Tampereelta olen. Edelleenkin seura haussa joten jos kiinnostaa myös lähteä niin sitten jutellaan, kohde mulla on se kanaria kun muualla liian kylmää euroopassa
Ok, voisi kiinnostaakin. voisitko antaa s-postiosoitteesi? Mailataan!
Jep, mailaa mulle os: [email protected]
Minäkin kolmekymppinen nainen. viihdyn yöelämässä vaikka en alkoholia käytäkään.. ja pidän espanjalaisesta musiikista = konsertit. en halua aurinkorannalle vaan Madrid ja ehkä myös barcelona.
ja ajattelin olla 4vk. suurinpiirtein samanikäistä... tai ehkä joku ikähaitari siinä 25-35v. niin ehkä mielenkiinnon kohteet kohtaa parhaiten....