Ebookersin " asiakaspalvelu "

"Asiakaspalvelu "

Meillä on ollut muutama onnistunut matka Ebookersilta tilattuna. Mutta näköjään kun
heidän kanssaan menee pieleen, niin todellakin menee. Check-in aika hotelliin Italiassa oli 02.00,
mutta osoitteessa vain pahainen toimisto, joka oli sulkeutunut klo 17. Eikun soittamaan heidän infonumeroonsa. Linja oli tosi huono, ei ihme kun vastaaja oli Intiassa. No ei
auttanut kuin järjestää itse majoitus. Seuraavana päivänä ilmeni, ettei hotellia ollutkaan.
Nyt onreklamaatioprosessi menossa ja heidän " asiakaspalvelunsa " ollut ihan sieltä...
Onneksi meillä on Kuluttajavirasto, joka auttaa matkailijoita, kun Ebookers on pettänyt.
Esim. Aurinkomatkoilla on kalliimpaa, mutta se on kotimainen ja asioida voi myös toimistoissa tarvittaessa. Joten seuraava matka sieltä tms.

5

811

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sefef

      Ettekö missään vaiheessa, edes uteliaisuuttanne, etsineet tieto hotellista netistä, arvosteluja, sijaintia, karttaa...??? HALOO!

      • Undestand?

        HALOO itselles. Kirjoituksessani mainittiin, että Ebookers ilmoitti meille check-in
        ajan klo 0200. Se mitä en kirjoittanut on, että soitin vielä heidän " asiakaspalveluunsa" ja varmistin, että näin on. Joten näillä lisätiedoilla jos oot samaa mieltä edelleen, sinut voisi valita Suomen VÄHIMPÄÄN TYYTYVÄISEKSI
        kuluttajaksi tai sit oot niiden palkkalistoilla...


    • Matkamies maan

      Kaikki on tietysti mahdollista kun netistä varaa majoitusta, mutta kyllä aina kannattaa tutustua eri vaihtoehtoihin ennen lopullista tilausta ja katsoa ko. hotellin sivut ja arvostelut. Eihän ongelma ollut tsekkausaika vaan se ettei ko. hotellia ollut olemassakaan, näin ymmärsin tekstin. Matkailu avartaa aina ja ongelmien kautta oppii ratkomaan niitä, tosin vain harva osaa ottaa opikseen.

    • Anonyymi

      Tätä en käsitä, onkohan ebookers menossa nurin tai sitten heillä on ammattitaidottomat tyypit töissä. Olen ollut ebookersin "tukkuasiakas" eli käyttänyt heidän palvelujaan vuosien saatossa satoja kertoja. Noin yleisesti ottaen palvelu ollut hyvää. Nyt on täysin käsittämätön tilanne. Ebookersin kautta tilattu ja etukäteen maksettu hotelli Virossa ei ollut kykenevä majoittamaan meitä. No, löysimme sitten illan kähmyssä toisen hotellin. Olen yrittänyt perätä ebookersin kautta rahojani takaisin. Muutaman viestin jälkeen he eivät enää edes vastaa viesteihin. Täysin käsittämätöntä ja typerää toimintaa. Mitä he tällä hiljaisuudella voittavat. Se huolestuttaa kun ebookersin taloudellinen tilanne on romahtanut. Vain kannattava yritys pystyy toimimaan, eli olkaapa tarkkana ebooekersin kanssa. Matkatoimistoala on tuuline paikka.

      • Anonyymi

        Kannattaa aina etukäteen varmistaa sähköpostitse hotellista onko varaus ok. Näin saat varauksesta "mustaa valkoisella" ja jos kohteessa ei löydykään varattua huonetta, niin hotelli on velvollinen järjestämään majoituksen omasta tai jostakin muusta vastaavan tason hotellista. Sinun tapauksessasi hotelli on töpännyt, kun ei järjestänyt majoitusta. Oliko kyseessä tunnettu ja tasokas hotelli vai hostelli tai vastaava?


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5191
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      181
      4915
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      69
      3379
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2966
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2282
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      237
      1728
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1279
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      77
      1261
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      990
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      96
      927
    Aihe