Vaikuttaako Gazan alueen tilanne fiilikseen? Aiotteko silti tehdä retkiä esim Jerusalemiin?
Olin innoissani tulevasta matkasta, nyt mietityttää.
Millaisia mietteitä Eilatiin menijöillä?
6
395
Vastaukset
- Akkadi
Todennäköisesti ei vaikuta mitenkään. Kahakat oavt yleensä paikallisia niin kuin nytkin. En usko, että Israel ihan vähästä tekee maahyökkäystä Gazaan.
Olimme reissussa ja kaikkialla, missä oltiin, oli rauhallista.
Hamas saa nyt sitä mitä se halajaa. Egyptistä oli delegaatio PA:n luona ja PA:n johto totesi, että rauha Israelin kanssa ei ole tavoite, vaan muslimeille pyhän palestiinan vapauttaminen juutalaisista. Yhtään hiekanjyvääkään ei kuulemma pidä luovuttaa.
Lopettaisivat Israelin puolelle ammuskelut niin nähtäisiin, miten rauha voisi edetä.
Golanilla Syyriasta ammuttiin kahden viikon aikana kuusi kertaa Israelin puolelle ja IDF:n panssarit tuhosivat kaksi kranaatinheitinasemaa.
Meille turisteille nämä eivät näkyneet millään lailla.
Toivotan teille hyvää ja rauhallista matkaa. - matkaan vaan
Eilattiin myös lähdössä joulukuussa. Hiukan pisti miettimään, mutta luulen nyt ettei Eilatissa mitään tapahdu. Aluksi oli tarkoitus tehdä päivän retki Jerusalemiin, mutta se tuli peruttua ihan muista syistä.
Rauhaahan tuolle alueelle on aivan turha odottaa, vaikka koko maailma sitä yrittää hyssytellä. Sinne ei rauhaa tule, ennenkuin suuremmat voimat peliin puuttuu. - ei vaikuttane
Ei vaikuta Eilatissa mitenkään.
Eikä varmaan just missään muuallakaan.
Mut voihan joku hullu iskeä pommin vaikka Hauhon kauppa-markettiin. Ei voi koskaan tietää nykypäivänä.- ap Nene
Kysyin sitä silloin, kun tulitaukoa ei oltu vielä saatu aikaiseksi. Ja kyllä, me olimme Eilatissa, eikä koflikti näkynyt siellä mitenkään, mutta Jerusalemissa näkyi turistikatona.
- Glareola
Tervehdys.
Menemme taas maaliskuussa. Ja olemme olleet useana keväänä. Gazan tilanne on aina ollut "epämääräinen", mutta sitä ei Eilatissa huomaa.
Olemme vuokranneet auton ja vuokraamme nytkin, autolla voi huoleti ajella.
Jerusalemiinkin voi mennä vuokraamallaan autolla tai matkatoimiston retkelle. - ei mitenkään näy
Ei Eilatissa mitkään konfliktit näy.
Paitsi jos nyt joku keksii jotain yhtäkkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988