Tänään radiossa kerrottiin, että netin keskustelupalstoilla on käyty innokkaasti keskustelua uusista Finlandia-palkintoehdokkaista. Ajattelin katsoa täältä mitä ihmiset ovat kirjoittaneet, mutta ei täällä ollut mitään keskustelua ko. aiheesta.
Eli mitä mieltä olette?
Finlandia-ehdokkaat
3
114
Vastaukset
- porilaane
Kyllä se nyt täytyy porilaisille antaa. Juha Seppälä on siellä niin usein joutunut pettymään.
Onneksi valitsijana on Tarja Halonen eikä Anu Saagam.- Nationalistit ?
Kyllähän se nyt JO voi olla mahdollista, kun Mannerheim on tullut toisellakin tavalla kaapista ulos :D
- Lyödäänkö vetoa?
Yritin etsiä keskusteluja, mutta ei muuta löytynyt kuin jommankumman iltapäivälehden tai vastaavan ketjuja, ja ne ei kyllä olleet kaikin osin erityisen asiallisia. Pitää etsiä lisää. Jossakin oikeassa lehtijutussa sanottiin, että yleisön suosikkeja ei ole mukana. Onhan siellä Hassinen ainakin, joka on kai naisten makuun ja hyvä kirjoittaja. Ala-Harja kai myös paljon luettu. En ole tutustunut, mutta ehkä nyt.
Kumma ettei täällä ole enempää aiheesta. Ehkä ihmiset ei ole ehtineet lukea ehdokkaita. Kiinnostavaa nähdä, miten Tarja päättää näistä tarjokkaista. On muuten mun suosikkipresidenttini. Eikä jätä kylmäksi, yhtä tulista ja raivokasta kommentointia saa kuin Hassinenkin uudella kirjallaan joiltain tahoilta. Eli osuipa Hassinen hermoon! Kirjan luin ja pidin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2669480IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2996659Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?671604Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721033Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741