aloittajan varsin asiapitoisen ja hyvin perustellun kirjoituksen vanhusten hoidosta, toteutuu siinäkin aivan selkeästi sanonta,,, totuudenpuhujille ei löydy yösijaa.
Kirjoituksen asiakokonaisuudesta huomataan mikä on hallinto-alammaisen asema yhteisössä, on vain yksi mielipide ja se on olla joo, joo miehenä / naisena olla mukana isojen poikien suunnitelmissa ja tavassa toteuttaa asioita.
Sama kaiku on askelten, Perussuomalaistenkin varsin asiapitoisten julkaisujen kannanotoissa tälläkin palstalla , jotka koskevat kaupunkilaisia ,ollaanko me johtoa varten , vaiko he kaupunkilaisia varten, vai miten se meneekään.
Käytän edelleen nimim Sp, vaikka se on joillekkin kuin punainen vaate Härälle härkätaistelussa kun muusta ei ymmärrä areenalla,, mutta mielipiteitä nekin.
Kirjoituksen asiakokonaisuudesta huomataan mikä on hallinto-alammaisen asema yhteisössä, on vain yksi mielipide ja se on olla joo, joo miehenä / naisena olla mukana isojen poikien suunnitelmissa ja tavassa toteuttaa asioita.
Sama kaiku on askelten, Perussuomalaistenkin varsin asiapitoisten julkaisujen kannanotoissa tälläkin palstalla , jotka koskevat kaupunkilaisia ,ollaanko me johtoa varten , vaiko he kaupunkilaisia varten, vai miten se meneekään.
Käytän edelleen nimim Sp, vaikka se on joillekkin kuin punainen vaate Härälle härkätaistelussa kun muusta ei ymmärrä areenalla,, mutta mielipiteitä nekin.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tää nyt on semmonen palsta, ettei ihan kauheesti kannata itteensä ottaa, jos joku on hiukan kyyninen käyttämällesi nimimerkille. Suurimmalla osalla ei vaan ole juuri sillä hetkellä mitään tähdellistä tekemistä, kuten mulla nyt, ja aikansa kuluksi ovat vaikka jonkun kanssa eri mieltä :)
Sitten on näitä Häsan keskustelupalstan jäämiä, mm tuo siellä heini-nimimerkillä esiintynyt naikkonen, joka nyt ihan huvikseen puolustaa paatoksella nykyjärjestelmää, tosin se tälläkin puolella menee saman jankuttamiseksi.
Ei noita virkamiehiä tämän palstan kautta potkita pois, Keinukamari on vaan karmea esimerkki demarien ja kokoomuksen uskomattomasta sinisilmäisyyspolitiikasta. Luulenpa, että samaisen Attendon muissa toimipaikoissa on samankaltaisia ongelmia, mutta hiljaisemmat työntekijät ja omaiset.
Näitä tulee vielä paljon lisää, ennen kuin Sunny car center avaa ovensa :D
Tommi tuo tänne taasen uuden tyttöystävänsä Hiedin jonka olemassa olo ei tarvitse jankuttaa kun vielä muita jankuttaja syyttää jankuttajiksi. Kaikki ovat onnellisia puolestasi.
Eil löydy ja siksi oletkin ollut yön ulkona ja ikävä juttu. Persujen perässähiihtäjä ei ärsytä ketään joten älä ylennä itseäsi.
Joopa joo, eipä näitä vakavasti, yön nukuin hyvin täällä Käikälän hienostokaupungin osassa ja aamulla anivarhain varaavaa uunia ( Turun Uuniseppien )lämmitellessä poikkesin palstalla, olipahan senverran asiapitoista toi juttu mihin otin kantaa.
Saman huomion olen tehnyt että Sanomien palstalta on siirtynyt tälle palstalle sellaisia joilla ei ole oikein mitään asiaohjelmaa kirjoitettavanaan, yhtä heikkolaatuista kun Hämeensanomien jututkin, kun muuta asiaa ei ole suurrennetaan kuvia lehdessä että saadaan ikäänkuin sivuja.
Aivan kuten pöåäl,;kin kannanotosta käy hyvin ilmi miten enimmäkseen Sanomien palstalla otettiin kantaa, mutta huvinsa kullakin.
Onhan se muuten mukavaa kun nykyjohto on kehittävinään kaupunkia että saataisiin hyviä veronmaksajia sekä tuloja kaupungille, näin meille puhutaan potaskaa, miksi sitten kaupunki ottaa lisää velkaa, ja nostelee veroäyriä, kaupungin varallisuushan pitäisi nousta päättäjien kertoman mukaan ,missköhän ne varat on .
Terveyspalveluihin kuukausien jonot, jokaisesta asioinnista kaupungin virastossa saadaan maksella, kaadat pihalta pienen riun , täyttele kaavakkeita toimita virastoon, odottele suurten päälliköiden lupaa moiseen hommaan, purat jonkun vanhan rotiskon pihalta, hae purkulupaa joka maksaa, käyt virastossa, maksa autosta parkkimaksu, näitä maksuja hilataan kaupungintoimesta joka-asiaan.
Miksiköhän näitä veroja maksellaan, ilmeisesti että voivat rakennella Baabelin torneja ja katteita että tulisi taas lisää niitä "" veronmksajia ""ja että kaupunkilaiset saisivat heille , meille, kuuluvat lakisääteiset palvelut, näin meille suuressa viisaudessa uskotellaan.
Tähänkin kommentoi joku Häsan palstalta poispotkittu epämääräisellä soperruksella viisauksia.
Joillakin on intohimona leveillä omaisuudella ja viisaudella trollina nimimerkin kanssa tällaisilla foorumeilla. Se tietysti onnistuu vain ilman oikeaa nimeä ja tässäkin murheellisessa tapauksessa voi ainoastaan kuvitella mikä onkaan kehuttu hienostokaupunginosa jollaisia Hml:ssa ei edes ole. Samalla sp valittaa heti rahojensa vähyyttä kun joutuu maksamaan ihan omasta kulutuksesta. Kokonaisuus on huvittava .
Sillä kehutaan mitä ei ole.
No niin tulihan se sieltä, " asiapitoinen kommentti "
Ps.´, ei hernettä nenään.
Sama trolli sp3 kun ennen Hämeen sanomien nettisivulla mutta on vähän onneksi olo sillä helpottanut. Kehui omistavansa vaikka ja mitä ja ulkomaillakin oli huvilat jne. eikä omallekehulla ollut rajaa ja silti kaikki tunsi hänet kaupungilla pyöriväksi luuseriksi. Minulle on opetettu että se jolla on omaisuutta ei sillä kehu kun ei ole tarveta.
Näin se menee, aiemmin esim nää Sairion männyt oli niin maan .leen tärkeitä, ettei tahtonut lupaa kaatamiseen herua millään. Nyt se on semmonen 70 euroa :)
Pitäs pari kaataa, mutta oikein raatsi, lähinnä ärsyttää tuo rahastus.
Se, että nuo dynaamiset rakennusprojektit toisivat lisää maksajia on todennäköisesti pelkkä nykypäättäjien märkä uni, mutta katoppa vaan, niin toriparkkikin menee heittämällä läpi, sen on mentävä ennen vuodenvaihdetta.
No nyt on taas 86y95, 78u9o, pöåäi, heinin tai mikä nyt tänäaamuna oletkin aika alkaa räpläämään laitteitaan...tars muutama miinus kehittää :DD
Paa tyttösi Heini maksamaan kulusi niin ei meidän veronmaksajien tarvi.
Joo se toripakki, lueskelin lehdestä että kiirettä pitää, pitäis nopeasti saada päätökset , taas revitään tori auki, kun muutamavuosi sitten saatiin hienoon kuntoon, ei sekään ollut ihan halpaa hommaa kaupunkilaisille.
Nykypäättäjät on vähän paniikissa Toriparkin kanssa ennenkuin Perusuomalaiset tulee kuvioihin mukaan, siis kolme parkkihallia kaupungissa , kaksi puolityhjillään ja että kolmatta vielä , no eiköhän se hiukan muutu meininki kun saadaan järkimiehiä / naisia kuviohin mukaan , onhan nyt jo Kari & kumppanit saanet kirjoituksillaan hiukan ryhtiä ja mallia mitä tuleman pitää.
Ja kommenttia; grtk,, opöem,öäåfb,,,,.75kutmr.
Perässä on hyvä hiihtää silmät kiinni. Kehu sinäkin persujen suuria tekoja. Hahahaha
No toivotaan parasta, ensi vuosihan sen näyttää, onko tällä paikkakunnalla vielä jotain toivoa, muuta kuin haihatteluja suuruudesta. Toria nyt ei kannata repiä, kaksi parkkitaloa jo tyhjillään, lisää vaan tarvittas.
Valtiokin on luopumassa turhista seinistä, täällä niile on vissiin käyttöä, kiitos dynaamisten "johtajiemme" :)
tuo ihkuttaja on kyllä hauska :DD...fudf !??..kuulostaa tuhnulta
Mainittakoon, että kunnan väkiluku vähenee. Verotulot seuraavat perässä viiveellä.
Miksi Hattulakin nostaa veroprosenttia? Vakuuteltiin, että pärjätään omillaan, mutta kauanko, kysyn vaan Hattulan päättäjiltä. Nyt ollaan vauhdilla menossa yli Hämeenlinnan veroprosenttien. Tarvittais Lindbergiä täällä Hattulassa, että olis vähän järjen ääntä noissa sosiaalimenoissa.
Teille taisi tulla kallispalkkanen kunnanjohtaja, kerätään heti alkajaisiksi hiukkasen käyttö / edustus varallisuutta.
vertaa sähköyhtiön omistuspohjan vaihto, hinnat nousi n, 30 %.